آمریکا دو پایگاه بزرگ خود در اطراف چاه های نفت سوریه را توسعه می دهد

به گزارش وبلاگ گربه، نیروهای آمریکایی عملیات توسعه دهی دو تا از بزرگ ترین پایگاه های شان در مناطق تحت کنترل یگان های مدافع خلق در شمال شرقی سوریه را شروع نموده اند.

آمریکا دو پایگاه بزرگ خود در اطراف چاه های نفت سوریه را توسعه می دهد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گربه به نقل از آناتولی، ارتش آمریکا طی دوره اخیر به منظور گسترش پایگاه هایش در مناطقی در شمال شرقی سوری که چاه های نفت در آنجا واقع است، مقادیر زیادی تجهیزات نظامی و لجستیکی را به وسیله عراق وارد کرد.

طبق اعلام منابع محلی، نیروهای آمریکایی عملیات گسترش و توسعه دو پایگاه وابسته به خود، در میدان نفتی العمر در دیر الزور و پایگاه تل بیدر در شمال غربی الحسکه را شروع نموده اند.

منابع مذکور افزودند، نیروهای آمریکایی عملیات توسعه دهی دو پایگاه مذکور را با همکاری یگان های مدافع خلق و همزمان با تشدید تنش میان نیروهای آمریکایی و روسی در این منطقه انجام می دهند.

گشتی های آمریکایی طی ماه ژانویه 4 بار مانع از پیشروی نیروهای روسیه به سمت میدان نفتی الرمیلان شده اند.

طبق این گزارش، نیروهای آمریکایی در 11 پایگاه و مرکز نظامی در مناطق تحت سیطره کُردها در الحسکه، الرقه و دیرالزور و نیز شمال شرقی سوریه مستقر هستند.

استقرار سومین مرکز دیده بانی ترکیه نزدیک شهر سراقب

روزنامه دیلی صباح ترکیه به نقل از منابع محلی در سوریه گزارش داد که ارتش ترکیه سومین مرکز دیده بانی را در اطراف شهر استراتژیک سراقب در استان ادلب (شمال سوریه) ایجاد نموده است.

طبق گفته منابع مذکور، این مرکز نظامی جدید سومین مرکز از نوع خود در حومه سراقب است که ارتش ترکیه در کوشش برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه در این منطقه و حرکتش به سمت شرق ادلب، آن را ایجاد می نماید.

نیروهای ترکیه اولین مرکز دیده بانی خود در سراقب را بعد از سیطره ارتش سوریه به معرة النعمان ایجاد نموده بود.

دو مرکز دیده بانی ترکیه در شمال و جنوب سراقب در راستا بزرگراه ام 5 واقع است و سومین مرکز آن نیز در دروازه های شرقی این شهر ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا دو پایگاه بزرگ خود در اطراف چاه های نفت سوریه را توسعه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دو پایگاه بزرگ خود در اطراف چاه های نفت سوریه را توسعه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید