ابتلای بیش از 550 نفر به کرونا در روسیه در روز؛ درمان سریع بیماران با پلاسما

به گزارش وبلاگ گربه، در حالی که تعداد افراد آلوده به ویروس کرونا در روسیه به بیش از 52 هزار و 500 نفر رسیده، نزدیک به 4 هزار بیمار بهبود یافته اند که به گفته پزشکان، انتقال پلاسمای خون بیماران درمان شده، باعث بهبودی سریع و مقاومت بدن بیماران می گردد.

ابتلای بیش از 550 نفر به کرونا در روسیه در روز؛ درمان سریع بیماران با پلاسما

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گربه به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، سه شنبه خاطرنشان کرد که تعداد مبتلایان به عفونت ویروس جدید کرونا در این کشور طی 24 ساعت گذشته به 5 هزار و 642 نفر افزایش یافته و اکنون در کل مناطق فدرال روسیه به 52 هزار و 523 نفر رسیده است. در حال حاضر 3 هزار و 873 نفر بهبود یافته و 456 بیمار هم جان باخته اند.

بر اساس این اطلاعات ، طی روز گذشته در روسیه 52 هزار و 763 مورد (+ 12 درصد) عفونت کرونا در کل 85 منطقه فدرال کشور ثبت شده است. طی این مدت 427 نفر بعد از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند و بدین ترتیب میزان بهبودی در کل دوره به 3 هزار و 873 نفر رسیده است.

این ستاد همچنین یادآور شد که 2 هزار و 567 مورد آلودگی (یعنی 45.5 درصد) از موارد جدید، بیماری بدون بروز علائم بالینی فعال تشخیص داده شده است.

در همین رابطه ، نتایج تحقیقات دانشمندان چینی هم نشان داده که افراد مبتلا به عفونت کرونا از یک تا دو روز قبل از بروز علائم این بیماری، قابلیت انتقال دارند. آنها پس از تجزیه و تحلیل 77 مورد بیماری که منبع آلودگی تعیین بود، دریافتند که 44 درصد موارد شیوع COVID-19 ناشی از بیماران بدون علامت است.

استفاده از پلاسمای خون افراد بهبود یافته برای درمان سریع مبتلایان

در خبر دیگری گزارش شده که به گفته پزشکان روسی، پس از انتقال خون بیمارانی که از بیماری عفونت ویروس کرونا بهبود یافته اند ، بیماران آلوده جدید راحت تر و سریع تر با این بیماری مقابله نموده اند.

بر اساس این اطلاعات، طی روز گذشته 219 بیمار مبتلا به کرونای دیگر در مسکو درمان شدند، در مجموع ، بیش از 2 هزار نفر از این بیماران به عنوان بخشی از درمان، پلاسمای خون افراد بهبود یافته به آنها منتقل شده است.

پزشکان تأکید می نمایند که به لطف این روش درمانی ، بیماران به سرعت بهبود یافته و از عوارض شدید این عفونت در امان بوده اند.

میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه هم شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی، ابراز امیدواری کرد که سرعت شیوع عفونت کرونا در این کشور تا تابستان کاهش خواهد یافت.

وی در عین حال یادآور شد، سیستم مراقبت های بهداشتی روسیه از شرایط تشخیصی و ظرفیت تختخوابی مناسبی برخوردار است که به طور فعال در مبارزه با ویروس کرونا استفاده می گردد و به همین دلیل بسیاری از افراد مبتلا، بهبود پیدا می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ابتلای بیش از 550 نفر به کرونا در روسیه در روز؛ درمان سریع بیماران با پلاسما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای بیش از 550 نفر به کرونا در روسیه در روز؛ درمان سریع بیماران با پلاسما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید