تحویل مسکن به خانوارهای دارای بیش از دو فرزند معلول در سال 99

به گزارش وبلاگ گربه، رئیس بنیاد علوی از تحویل مسکن بیش از 14 هزار خانوار دارای بیش از دو فرزند معلول تا خاتمه سال آینده اطلاع داد.

تحویل مسکن به خانوارهای دارای بیش از دو فرزند معلول در سال 99

محسن منصوری در گفت وگو با وبلاگ گربه، با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در حوادث طبیعی سیمان مورد احتیاج بازسازی منازل را تامین می نماید، اضافه نمود: این سیمان به شکل رایگان در اختیار سازندگان قرار می گیرد و تا کنون حدود 612 هزار تن سیمان در کرمانشاه و بعد از سیل ابتدای سال جاری تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این خانهها برعهده بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن افراد واجد شرایط را شناسایی می نماید، اظهار کرد: بعد از اعلام بنیاد مسکن، تعیین می گردد که در کدام منطقه به چه مقدار مصالح احتیاج است.

وی در مورد تامین مسکن خانوارهای دارای بیش از دو فرزند معلول نیز شرح داد: در حال حاضر در کشور خانوارهایی وجود دارند که حتی تا 7 نفر عضو معلول دارند و این شرایط منجر به بروز مشکل در تامین مسکن و تشدید فقر در آنها شده است. به همین دلیل برای حدود 14 هزار و 100 نفر از خانوارهای دارای بیش از دو معلول فاقد مسکن، بنیاد مستضعفان تفاهم نامه ای را با بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی کشور، خیرین مسکن ساز و سازمان ملی مسکن وزارت مسکن منعقد نموده است که بر این اساس 50 درصد هزینه ساخت مسکن این گروه را متقبل شده و قرار است تا سرانجام سال آینده تمام این افراد دارای مسکن شوند.

به گفته رئیس بنیاد علوی، کلید 6 هزار و ششصدمین خانه تحویل خانواده های دارای دو فرزند معلول شده است.

منصوری با بیان اینکه این اقدامات در موازات با نهادهای حمایتی دیگر مانند بهزیستی و کمیته امداد نیست، شرح داد: جامعه هدف بنیاد مستضعفان اگرچه ممکن است مددجو باشند اما عمده اقدامات این بنیاد با اهداف پیشگیرانه به ویژه در مناطق بسیار محروم روستایی صورت می گیرد. برای مثال سازمان بهزیستی زمانی که یک کودک معلول متولد می گردد او را تحت پوشش می گیرد، اما بنیاد مستضعفان بیش از هر چیز رویکرد پیشگیرانه را دنبال می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحویل مسکن به خانوارهای دارای بیش از دو فرزند معلول در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل مسکن به خانوارهای دارای بیش از دو فرزند معلول در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید