آنچلوتی: دوست داشتم با مسی و توتی کار می کردم، پلیس آمریکا مشکل را بزرگتر کرد

به گزارش وبلاگ گربه، سرمربی تیم فوتبال اورتون می گوید که مسائل در آمریکا در زمینه نژادپرستی بسیار جدی و سیستماتیک است.

آنچلوتی: دوست داشتم با مسی و توتی کار می کردم، پلیس آمریکا مشکل را بزرگتر کرد

به گزارش وبلاگ گربه، کارلو آنچلوتی در گفت وگویی مفصل با نشریه انگلیسی گاردین گفت: من مستندهای زیادی نگاه کرده ام. عاشق تاریخ هستم و مستندهای زیادی درباره جنگ های داخلی اسپانیا، کوبا، انقلاب روسیه و فاشیسم در ایتالیا دیده ام. سعی کرده ام اتفاقاتی که در قرن گذشته رخ داده را درک کنم. چیزی که ما امروز هستیم، نتیجه اتفاقاتی است که در گذشته رخ داده است. ما خوش شانس هستیم که در این دوره زندگی می کنیم. ما حالا آزادی داریم اما زندگی را برای خودمان سخت تر کرده ایم و به اطرفیان مان توجه چندانی نمی کنیم. من کاتولیک هستم و یکی از آموزه های اصلی دین ما این است که با دیگران آنطور رفتار کن که با خودت رفتار می کنی، اما ما فقط به خودمان فکر می کنیم.

سرمربی ایتالیایی اورتون با اشاره به اینکه یکی از مستندهایی که دیده مستند من کاکاسیای تو نیستم ساخته جیمز بالدوین بوده، درباره اتفاقات اخیر آمریکا در پی کشته شدن جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس این کشور، گفت: در حال حاضر مسئله ای خیلی بزرگ و خیلی جدی در آمریکا وجود دارد و پلیس بخشی از این مشکل است. اگر من مسئله ای داشته باشم، اولین کاری که می کنم این است که به پلیس مراجعه می کنم. پلیس باید محافظ و حامی باشد اما در آمریکا اینطور نبوده است. پلیس آمریکا مشکل را حتی بزرگتر کرد. این مشکل تنها وقتی حل می شود که ما جدیت این موضوع را درک کنیم.

وی شرح داد: موضوع تنها این نیست که یک افسر پلیس از کوره در رفته است، موضوع خیلی بزرگتر از این چیزهاست. این مسئله ای سیستماتیک در آمریکاست. این اولین بار نیست که چنین اتفاقی (نژادپرستی) می افتد و باید خاتمه یابد. در سال 1862 میلادی، آبراهام لینکلن تأکید کرد که همه، چه سیاهپوست و چه سفیدپوست برابر هستند و دیگر چیزی به اسم برده داری وجود ندارد. در 150 سال گذشته ما در این شرایط بوده ایم و نباید چنین چیزی اتفاق بیفتد. چاپ شعارجان سیاهپوستان اهمیت دارد پشت پیراهن تیم های لیگ رجحان؟ فوتبال می تواند نقش مهمی در آموزش مردم داشته باشد. میلیون ها نفر که بازی های فوتبال را دنبال می کند، کارهای بازیکنان را تماشا می کنند و حرفی که آنها می زنند را می شنوند.

آنچلوتی همچنین با یادآوری زمانی که سرمربی ناپولی بود و هواداران اینتر به کالیدو کولیبالی، مدافع سنگالی ناپلی ها توهین نژادپرستی کردند، اعلام نمود: همان موقع به کولیبالی گفتیم که ما کنار تو هستیم و به خاطر تو می جنگیم. درست نبود که آنطور با کالیدو رفتار شود و ما باید چیزهایی را تغییر می دادیم. کولیبالی شخصیتی قوی دارد اما در آن بازی از اتفاقات رخ داده عصبانی و ناراحت بود. این البته اتفاق تازه ای نبود و همین باعث شده بود تا او ناراحت تر شود. ما در سال 2020 هستیم و نباید چنین اتفاقاتی بیفتد. در آن دیدار سه بار از کمک داور خواستیم تا بازی را متوقف کنند اما آنها به حرف ما گوش ندادند. در آن زمان قوانین خیلی شفاف و حمایتی نبود اما سپس رسانه ها با فشاری که آوردند باعث شدند تا قوانین جدید وضع شود که در صورت بروز نژادپرستی بازی متوقف شود. پس از آن دیگر چنین اتفاقی رخ نداد و دیگر توهینی به کولیبالی نشد.

سرمربی پیشین تیم های یوونتوس، میلان، چلسی، پاری سن ژرمن، رئال مادرید، بایرن مونیخ و ناپولی که با بازیکنان بزرگی از جمله کریستیانو رونالدو ، گولیت، فن باستن، زیدان و کاسیاس سابقه کار دارد، در پاسخ به این پرسش که آیا بازیکنی هست که دوست داشتید با او کار می کرید؟، گفت: بله، البته. لیونل مسی، تنها کسی که می شود با کریستیانو رونالدو مقایسه اش کرد. در ایتالیا هم دوست داشتم با فرانچسکو توتی کار می کردم. من در رم بازی می کردم و تأثیر زیادی روی این تیم گذاشتم، سپس توتی در این تیم تبدیل به یک الگو و یک اسطوره شد.

آنچلوتی همچنین در پاسخ به این پرسش که دوست داشتید جای کدام شخصیت سینمایی بودید؟، گفت: دوست داشتم رابرت دنیرو بودم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آنچلوتی: دوست داشتم با مسی و توتی کار می کردم، پلیس آمریکا مشکل را بزرگتر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنچلوتی: دوست داشتم با مسی و توتی کار می کردم، پلیس آمریکا مشکل را بزرگتر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید