بنیاد برکت، ایجاد 19 هزار شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان

به گزارش وبلاگ گربه، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بیش از 19 هزار شغل را در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان ایجاد کرده یا در دست راه اندازی دارد.

بنیاد برکت، ایجاد 19 هزار شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گربه، معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت با اعلام این خبر درباره اقدامات این بنیاد در استان سیستان و بلوچستان، گفت: بنیاد برکت تا به امروز و در قالب مدل اقتصادی سحاب (طرح سرمایه گذاری حمایتی اشتغال برکت) 5920 طرح اشتغال زایی را در 14 شهرستان استان با حجم سرمایه گذاری 5 هزار و 327 میلیارد ریال اجرایی کرده یا در دست اقدام دارد که ایجاد اشتغال برای 17 هزار و 757 متقاضی را به دنبال داشته است.

وی گفت: همچنین در مدل اقتصادی آفتاب (آیین نامه فقرزدایی و توان افزایی برکت) احداث یک واحد تولید، فرآوری و بسته بندی خرما در شهرستان سراوان در دست اقدام است. برای راه اندازی این طرح، 84 میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده و منجر به ایجاد 260 فرصت شغلی خواهد شد.

راضی زاده با اشاره به مشارکت اقتصادی بنیاد برکت با 4 بنگاه و واحد تولیدی در شهرهای زاهدان و زابل عنوان کرد: مشارکت با این بنگاه های اقتصادی در قالب طرح اشتغال زایی بنگاه محور و با حجم سرمایه گذاری 170 میلیارد ریالی انجام گرفته که 980 اشتغال را در پی داشته است.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت درباره طرح های تسهیلات محور این بنیاد در استان سیستان و بلوچستان نیز گفت: در قالب راه اندازی طرح های اقتصادی خرد با اعطای تسهیلات ارزان قیمت، 6 طرح نهایی شده که منجر به ایجاد 167 فرصت شغلی شده است. برای اجرای این تعداد طرح، 95 میلیارد ریال سرمایه اختصاص یافته است.

وی در خصوص اقدامات بنیاد برکت در حوزه ایجاد فرصت های کسب و کار در شهرستان زابل نیز گفت: تعداد طرح های اشتغال زایی اجتماع محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته زابل تا دهه فجر امسال به 900 طرح رسیده که ایجاد 2700 فرصت شغلی را به دنبال داشته است.

راضی زاده افزود: این 900 طرح طی سال های 97 و 98 ایجاد شده و 266 طرح دیگر هم در شرف راه اندازی است.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت، 61 روستای شهرستان زابل تحت پوشش فعالیت های اشتغال زایی این بنیاد قرار دارند.

راضی زاده ادامه داد: 900 طرح اشتغال زایی بنیاد برکت در مناطق محروم شهرستان زابل در قالب مدل های اقتصادی اجتماع محور سحاب و آسمان (آیین نامه سرمایه گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) ایجاد و برای راه اندازی آن ها 72 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به حضور و فعالیت 7 تسهیل گر بنیاد برکت در زابل و روستاهای تابعه این شهرستان گفت: از 900 طرح اشتغال زایی بنیاد برکت در زابل، 108 طرح مربوط به سال گذشته و 792 طرح نیز در سال 98 اجرا شده است.

راضی زاده گفت: 2700 شغل ایجاد شده توسط بنیاد برکت در روستاهای محروم شهرستان زابل عمدتاً در رسته های شغلی پرورش دام سبک و سنگین، مشاغل فنی و خدماتی، پرورش مرغ، صنایع دستی، فرش دستباف، تولیدی پوشاک، پرورش بلدرچین و زنبورداری است.

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا به امروز در مجموع 7 هزار و 287 طرح شامل توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه گذاری 7 هزار و 700 میلیارد ریال در مناطق محروم و روستایی استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بنیاد برکت، ایجاد 19 هزار شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

1 کاربر به "بنیاد برکت، ایجاد 19 هزار شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیاد برکت، ایجاد 19 هزار شغل در مناطق محروم سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید