تندباد در کرمان و سیستان ، افزایش دما در نیمه شمالی از 4 شهریور

به گزارش وبلاگ گربه، معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا در نوار شمالی کشور با کاهش 5 تا 8 درجه ای دما روبرو هستیم و از سه شنبه چهارم شهریور تا انتها هفته دما 4 تا 8 درجه در این مناطق افزایش می یابد.

تندباد در کرمان و سیستان ، افزایش دما در نیمه شمالی از 4 شهریور

به گزارش وبلاگ گربه، محمد اصغری در مصاحبه با فارس در تشریح آخرین شرایط جوی کشور اعلام کرد: امروز بارش باران و وزش باد در استان های ساحلی خزر به ویژه غرب خزر و اردبیل را شاهدیم؛ همچنین امروز در شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد و در بعضی نقاط خراسان شمالی بارش پراکنده داریم.

وی اضافه نمود: بعدازظهر امروز رگبار و رعدبرق گاهی توام با تندبادهای لحظه ای و احتمال بارش تگرگ در ارتفاعات و دامنه ها در نیمه جنوبی استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و روز دو شنبه در ارتفاعات و دامنه ها در نیمه جنوبی استان سیستان و بلوچستان پیش بینی می گردد که اثر آن طغیان رودخانه های فصلی، جاری شدن روان آب در مسیل ها و آبگرفتگی و برخورد صاعقه است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده بارش ها در شمال غرب کاهش می یابد و تا روز سه شنبه در سواحل خزر خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه دارد.

اصغری اضافه نمود: از امروز تا سه شنبه چهارم شهریور در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در بعضی نقاط سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان جنوبی و ارتفاعات هرمزگان رگبار باران رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد؛ این شرایط روزهای پنجم و ششم شهریور در جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان حاکم است.

وی اضافه نمود: امروز و فردا در نوار شمالی کشور با کاهش 5 تا 8 درجه ای دما روبرو هستیم و از سه شنبه چهارم شهریور تا خاتمه هفته دما 4 تا 8 درجه در این مناطق افزایش می یابد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف تا قسمتی ابری گاهی با وزش باد پیش بینی می گردد؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 33 و 18 درجه خواهد بود.

اصغری گفت: آسمان تهران امروز کمی ابری، جهت باد غربی و سرعت باد 24 کیلومتر بر ساعات است؛ دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 9 درصد است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه نمود: فردا اهواز با بیشینه دمای 43 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 37 درجه بالای صفر و خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "تندباد در کرمان و سیستان ، افزایش دما در نیمه شمالی از 4 شهریور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تندباد در کرمان و سیستان ، افزایش دما در نیمه شمالی از 4 شهریور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید