توئیتر ترامپ را نژاد پرست توصیف کرد

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از لا پرس، ظاهراً قرار نیست تنش میان رئیس جمهور آمریکا و رسانه اجتماعی توئیتر که زمانی اصلی ترین بلندگوی او برای ابراز عقایدش بود؛ به این زودی ها فروکش کند چراکه از قرار، وقتی کلمه نژادپرست را در توئیتر جستجو می کنیم، بی درنگ نام دونالد ترامپ ظاهر می گردد؛ اتهامی که البته از طرفِ خود او رد می گردد!

توئیتر ترامپ را نژاد پرست توصیف کرد

سخنگوی توئیتر در شرح دلایل این موضوع می گوید: چنانچه حساب یکی از کاربران به طور دائم با بعضی الفاظ خاص مرتبط شود؛ الگوریتم توئیتر آن را با همان نشانه ها به دیگر کاربران معرفی می نماید.

اگرچه همنشینی واژه نژادپرستی با نام دونالد ترامپ، محصول رویدادهای روز جامعه آمریکا و به طور خاص واکنش ها به قتل جورج فلوید سیاه پوست به دست پلیس آمریکا است؛ اما باید گفت سابقه تنش میان رئیس جمهور این کشور و توئیتر به پیش از آن، یعنی 26 می (6 خرداد) باز می شود.

در این روز، ترامپ در انتقاد از تصمیم فرماندار دموکرات کالیفرنیا مبنی بر برگزاری انتخابات 2020 به وسیله رأی گیری پُستی، پیغام هایی در رد این شیوه از رأی گیری که به زعم وی با کلاهبرداری فرقی ندارد، منتشر کرد.

توئیتر هم در یک نیم خط آبی رنگ که با علامت تعجب همراه بود؛ به طور ضمنی از 80 میلیون نفری که رئیس جمهور آمریکا را در این رسانه اجتماعی دنبال می نمایند، خواست که حرف های ترامپ را بدون مطالعه باور ننمایند.

نتیجه آنکه ترامپ در تاریخ هشتم خرداد، فرمانی اجرایی برای خاتمه دادن به مصونیت شبکه های اجتماعی از پیگرد قانونی امضا کرد و مدعی شد این اقدام را در راستای حمایت از آزادی بیان انجام می دهد!

این در حالی است که دویچه وله نیز می گوید بعد از توئیتر، اسنپ چت هم به فعالیت های آنلاین ترامپ حساسیت نشان داده است. اسنپ چت بیان نمود که دیگر پست های حساب کاربری ترامپ را تبلیغ نمی نماید. بنابر اعلام این رسانه اجتماعی، پست های رئیس جمهور آمریکا، حذف نمی شوند اما از این پس، در بخش دیسکاوری میان پست های برگزیده شخصیت های مطرح دنیا نیز نمایش داده نمی شوند.

اسنپ چت در شرح علت تصمیم خود، بیان نمود که این اپلیکیشن صداهایی که خشونت نژادی و بی عدالتی را تقویت می نمایند؛ تبلیغ نمی نماید.

اینکه چرا رسانه های اجتماعی ناگهان رویکرد خود را در مواجهه با رئیس جمهور آمریکا تغییر داده اند، جای آنالیز دارد اما موضوع وقتی جالب تر می شود که رسانه های هوادار ترامپ نظیر فاکس نیوز نیز اخیراً نظرسنجی هایی را ارائه می نمایند که حاکی از فزونی جو بایدن رقیب دموکرات ترامپ در کارزار انتخاباتی 2020 است.

رسانه هایی مثل بی بی سی هم با آنکه در ظاهر می کوشند با نمایش همزمان صداهای مخالف و موافق ترامپ؛ خود را بی طرف نشان دهند؛ در عمل گزارش ها و عبارت هایی را استفاده می نمایند که وزنه انتقاد را به سمت مخالفت با او سنگین تر می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توئیتر ترامپ را نژاد پرست توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر ترامپ را نژاد پرست توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید