یک مقام امنیتی دخالت خارجی در انتخابات آمریکا را رد کرد

به گزارش وبلاگ گربه، ایرنا نوشت: سرپرست وزارت امنیت داخلی آمریکا سه شنبه شب گفت: با آغاز رسمی انتخابات ریاست جمهوری 2020 هیچ نشانه ای از دخالت های خارجی گزارش نشده است.

یک مقام امنیتی دخالت خارجی در انتخابات آمریکا را رد کرد

به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، چاد ولف در کنفرانس خبری اعلام کرد که آژانس هیچ نشانه ای از تاثیر و یا نفوذ عوامل خارجی در این انتخابات مشاهده نکرده است.

در هفته های اخیر دولت ترامپ بارها برای فرار از شکست احتمالی در انتخابات سال جاری بارها کشورهای خارجی از جمله ایران و روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد.

ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین ماه گذشته در واکنش به ادعای دخالت این کشور در انتخابات آمریکا گفت: انتخابات آمریکا مساله داخلی این کشور است. ما نفعی در آن نداریم و هیچ گاه در آن دخالت نکرده ایم.

پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ساعاتی پیش آغاز شده و طبق گزارش های منتشر شده هیچ یک از مراکز انتخاباتی آمریکا برای جلوگیری از حمله هکرها به اینترنت متصل نیستند.

براساس اعلام پروژه انتخابات آمریکا، بیش از 96 میلیون نفر در رای گیری زودهنگام شرکت کرده اند، رقمی که تقریبا 70 درصد از مجموع آرا سال 2016 را تشکیل می دهد.

تقریبا 60 میلیون رای اولیه از طریق پستی ارسال شده که حدود دو برابر مجموع آرایی است که چهار سال پیش از طریق پست فرستاده شد.

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چند ایالت حساس جلو است، اما دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه وی تنها در چند روز گذشته، اختلاف خود با بایدن را در نظرسنجی ها کاهش داده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "یک مقام امنیتی دخالت خارجی در انتخابات آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام امنیتی دخالت خارجی در انتخابات آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید