حمله جدید به یک پایگاه نظامیان خارجی در پایتخت عراق

به گزارش وبلاگ گربه، گزارش های غیررسمی از حمله راکتی جدید به یک پایگاه نظامیان خارجی در عراق حکایت دارد. این سومین حمله طی حدود یک هفته گذشته است.

حمله جدید به یک پایگاه نظامیان خارجی در پایتخت عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گربه، رسانه های محلی و همچنین خبرگزاری فرانسه از برخورد چند راکت به یک پایگاه میزبان نظامیان خارجی در عراق خبر دادند.

بر اساس این گزارش ها، خلیة الاعلام الامنی، گروه رسانه ای وابسته به ارتش عراق گفت حداقل دو فروند راکت شامگاه دوشنبه به پایگاه بسمایه در جنوب شرقی بغداد، که محل استقرار نظامیان آمریکایی و اروپایی از جمله ناتو و اسپانیاست، برخورد کرده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت که در بیانیه ارتش عراق در این باره - که سومین عملیات راکتی علیه پایگاه میزبان نظامیان خارجی در این کشور طی یک هفته اخیر است - هیچ اشاره ای به تلفات یا خسارات احتمالی نشده است.

شبکه خبری السومریه به نقل از این مرکز گزارش داد که این راکت ها شامگاه گذشته به این اردوگاه اصابت کرده است.

در گزارش این مرکز آمده است، این راکت ها از اراضی زراعی منطقه نهراون به سمت این اردوگاه شلیک شده است.

پایگاه التاجی چهارشنبه 21 اسفند و شنبه 24 اسفند هدف اصابت چند راکت قرار گرفت. در حمله اول حداقل ده موشک کاتیوشا و در حمله دوم بیش از بیست موشک کاتیوشا به این پایگاه شلیک شد.

پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) گفته بود که در حمله چهارشنبه شب به پایگاه نظامی التاجی، یک نظامی تروریست آمریکایی، یک پیمانکار آمریکایی و یک نظامی انگلیسی کشته و دوازده نفر مجروح شدند.

هر چند دو عضو الحشد الشعبی عراق هر گونه ارتباط الحشد با این حمله را رد کرده بودند، جنگنده های آمریکایی بامداد روز جمعه (23 اسفند) به این بهانه، به چندین پایگاه نیروهای الحشدالشعبی عراق حمله و این پایگاه ها با بمباران کردند که بر اثر آن شماری شهید و شماری مجروح شده اند.

جنگنده های آمریکایی همچنین بامداد روز جمعه (23 اسفند) فرودگاه غیرنظامی در حال احداث در کربلا و چندین مقر الحشد الشعبی در این استان و صلاح الدین و الانبار را بمباران کردند.

در پی این اقدام آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه عراق خبر داد که وزارت خارجه این کشور، سفرای آمریکا و انگلیس در بغداد را احضار کرده است (جزئیات بیشتر).

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله جدید به یک پایگاه نظامیان خارجی در پایتخت عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله جدید به یک پایگاه نظامیان خارجی در پایتخت عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید