خبرنگاران آتش سوزی به کلیسای محوطه هگمتانه همدان آسیبی نرساند

به گزارش وبلاگ گربه، همدان- خبرنگاران- رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان گفت: آتش سوزی بامداد امروز جمعه به کلیسای محوطه تاریخی تپه هگمتانه این شهر آسیبی نرسانده است و با حضور به موقع نیروها اطفا حریق انجام شد.

خبرنگاران آتش سوزی به کلیسای محوطه هگمتانه همدان آسیبی نرساند

محمدرضا بیاناتی درباره آتش سوزی بامداد جمعه 23 خردادماه در ضلع شرقی تپه باستانی هگمتانه و قسمت پایانه اتوبوس های سرگذر به خبرنگار وبلاگ گربه افزود: علت این آتش سوزی علف های خشک اطراف کلیسا بود که یا به دلیل گرمای هوا و یا بی احتیاطی رهگذران رخ داد.

وی خاطرنشان کرد: پوشش خشک مراتع این شهر با توجه به فصل گرما و افزایش دما مستعد آتش سوزی است و از مردم تقاضا داریم به حفظ پوشش گیاهی توجه جدی داشته باشند.

بیاناتی گفت: آتش سوزی مراتع علفزار خشک در روزهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است و با فرا رسیدن فصل تابستان و افزایش دما نیز به طور قطع بیشتر خواهد شد.

رییس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی همدان یادآور شد: این روزها حجم عملیات های اجرایی آتش نشانان همدانی به این مهم اختصاص یافته و بیشتر تماس های مردم آتش سوزی در طبیعت به ویژه علفزارها است.

سه هزار هکتار باغ های حریم شهر همدان و 580 هکتار پارک و فضای سبز داخل محدوده در همدان وجود دارد که وسعت برخی از نقاط به ویژه حاشیه نشین ها را علف های هرز و خشکیده پوشانده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آتش سوزی به کلیسای محوطه هگمتانه همدان آسیبی نرساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آتش سوزی به کلیسای محوطه هگمتانه همدان آسیبی نرساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید