فایرفاکس 50 با سرعت اجرای بالاتر و افزایش امنیت منتشر شد

به گزارش وبلاگ گربه، موزیلا از انتشار آخرین نسخه فایرفاکس 83 برای کاربران سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس اطلاع داد. یکی از ویژگی های برجسته امنیتی این نسخه حالت HTTPS-Only است. سرعت عملکرد نسخه جدید نیز نسبت به نسخه قبل بهبود یافته است.

فایرفاکس 50 با سرعت اجرای بالاتر و افزایش امنیت منتشر شد

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از دیجیاتو، براساس اعلام موزیلا، فایرفاکس حدود 225 میلیون کاربر فعال دارد و همین موضوع، آن را به بستری اصلی برای توسعه دهندگان وب تبدیل نموده است.

با یاری ویژگی جدید امنیتی HTTPS-Only Mode، تمامی وب سایت ها به وسیله HTTPS بارگذاری می شوند. در واقع ویژگی جدید سعی می نماید نسخه HTTPS سایت را بارگذاری کند. اگر نتواند نسخه مربوطه را بارگذاری کند؛ برای اتصال به وب سایت از کاربر سوال می نماید و هشدار می دهد که در حال اتصال به وب سایتی با پروتکل قدیمی و ناامن HTTP است.

این ویژگی جدید به صورت پیش فرض، غیرفعال است. کاربران می توانند با مراجعه به قسمت Firefox Options و سپس مراجعه به بخش Privacy & Security، تنظیمات حالت HTTPS-Only را فعال نمایند.

علاوه بر حالت HTTPS-Only، فایرفاکس 83 عملکرد بهبودیافته تری نسبت به نسخه قبلی دارد. فایرفاکس ادعا می نماید که فایرفاکس 83 با 15 درصد بهبود بارگذاری صفحات، 12 درصد بهبود پاسخگویی صفحات و 8 درصد کاهش استفاده از حافظه، بهبود یافته است.

HTTPS نسخه امن تری نسبت به پروتکل HTTP است. اتصال امن از به سرقت رفتن داده های حساس مانند شماره کارت اعتباری، رمز عبور و سایر اطلاعات جلوگیری می نماید. در حالیکه بیشتر وب سایت ها از HTTPS پشتیبانی می نمایند، بسیاری دیگر از پروتکل های قدیمی و ناامن HTTP استفاده می نمایند.

موزیلا در کوشش است تا کاربران فایرفاکس را تشویق کند تا همواره از پروتکل HTTPS استفاده نمایند. حالت HTTPS-Only این اطمینان را می دهد که فایرفاکس بدون اجازه کاربر، هیچ گونه ارتباط ناامنی را برقرار نکند.

فایرفاکس 83 کماکان از فلش پلیر پشتیبانی می نماید؛ اما زمانی که فایرفاکس 85 در تاریخ 23 دی ماه یعنی 55 روز دیگر از راه برسد، ادوب فلش پلیر کاملا غیر فعال خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "فایرفاکس 50 با سرعت اجرای بالاتر و افزایش امنیت منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فایرفاکس 50 با سرعت اجرای بالاتر و افزایش امنیت منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید