کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست

به گزارش وبلاگ گربه، مهر/ رئیس انجمن علمی سالمند شناسی و طب سالمندان ایران، گفت: کرونا برای آن دسته از سالمندانی که نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی را رعایت میکنند بیماری خطرناکی نیست.

کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست

احمد دلبری، با عنوان این مطلب که کرونا می تواند تمامی گروه های سنی را مبتلا کند، اضافه کرد: اگرچه کرونا در افراد با بیماری های قلبی عروقی، دیابت کنترل نشده، فشار خون بالا، بیماری های مزمن تنفسی، افراد چاق و افراد بالای 75 سال می تواند همراه با عوارض جدی تر باشد ولی برای سالمندانی که نکات ایمنی و بهداشتی و به خصوص قرنطینه خود خواسته خانگی را رعایت می نمایند، بیماری وحشتناکی نیست.

وی ادامه داد: متأسفانه در فضای مجازی و برخی از رسانه ها کرونا را مخصوص سالمندان دانسته اند که این باعث اضطراب و استرس زیادی برای آنان، خانواده ها و مراقبین می گردد.

دلبری گفت: علائم کرونا با سرماخوردگی و آنفلوانزا شبیه بوده ولی به علت ترس و استرس ناشی از فضای روانی جامعه متأسفانه بخشی از سالمندان با علائم تنفسی مختصر بدون دلیل به مراکز درمانی مراجعه می نمایند. در حالی که مراجعه نابجا می تواند با انتقال ویروس از فضاهای درمانی به سالمندان همراه گردد.

وی اضافه کرد: از همین رو و در جهت کنترل و کاهش اضطراب و نگرانی خانواده ها و سالمندان و کاهش میزان مراجعه آنان به مراکز درمانی و بیمارستان ها، کمپین و پویش مقابله با کرونا، فرصتی برای همدلی با سالمندان توسط انجمن علمی سالمندان ایران با همکاری سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سازمان نظام پزشکی، با هدف ایجاد حس امید و همدلی با سالمندان راه اندازی و در حال مشاوره رایگان تلفنی در تمام روزهای هفته است.

منبع: همگردی

به "کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در چه صورت برای سالمندان خطرناک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید