گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف کاهش هزینه های بستری

به گزارش وبلاگ گربه، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: اگرچه طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل درباره پنج بیماری شروع شده است اما مطمئناً محدود به پنج بیماری نخواهد ماند. این طرح در سازمان نظام سلامت و در جهت تأمین آسایش و رفاه مردم و ارائه خدمات درمانی در منزل بیماران طراحی شده است.

گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف کاهش هزینه های بستری

به گزارش وبلاگ گربه، دکتر مریم حضرتی در گفت و گو با یک برنامه رادیویی در مورد طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل و با اشاره به مزایای آن گفت: طبق مطالعات اجرا شده اجرای این طرح می تواند مدت زمان بستری، هزینه درمان و عوارض ناشی از بستری شدن در بیمارستان ها مانند عفونت های بیمارستانی را تا حد زیادی کاهش دهد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به وجود 1000 مرکز فعال مراقبت در منزل اظهارکرد: پنج کارگروه متشکل از 40 نفر از صاحبنظران حوزه انجمن های پرستاری، پزشکی، حقوقی و... در مورد این بیماری ها تشکیل شده است تا استانداردهای خدماتی را تعریف نمایند.

در ادامه این برنامه رادیویی دکتر حنان حاجی محمودی - مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران - گفت: طرح پوشش بیمه های پنج بیماری از بهمن ماه سال گذشته با تصمیم هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت و به دنبال دستور وزیر بهداشت شروع شد.

وی اضافه نمود: طرح پوشش بیمه ای مراقبت در منزل درخصوص بیماری های مزمن، هزینه بر و نیازمند به بستری طولانی مدت در بیمارستان شامل بیماران بستری در ICU، مسائل قلبی، سکته های مغزی، سرطان و زردی نوزادان است. از این رو بسته های خدماتی را تعریف و این طرح را درخصوص دو بیماری در پنج استان اجرایی کردیم.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران در انتها گفت: بیمارستان ها باید در این راستا مشارکت نمایند تا بیماران از سر زدن پزشکان به آنان مطمئن شوند. کاهش هزینه ها به وسیله نظام پرستاری ثابت شده است اما استانداردها نیز باید تعریف شوند تا مجددا باعث تحمیل هزینه های اضافی نشود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف کاهش هزینه های بستری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش طرح پوشش بیمه مراقبت در منزل با هدف کاهش هزینه های بستری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید