اتمام موجودی واکسن در خوزستان ، ادامه واکسیناسیون بالای 70 سال به محض رسیدن واکسن

به گزارش وبلاگ گربه، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اتمام موجودی واکسن در خوزستان، گفت: وزارت بهداشت اعلام نموده است که یک محموله واکسن دیشب وارد کشور شده و یک محموله نیز امشب وارد کشور می گردد و احتمالا فردا یا پس فردا به ما واکسن داده می گردد.

اتمام موجودی واکسن در خوزستان ، ادامه واکسیناسیون بالای 70 سال به محض رسیدن واکسن

دکتر فرهاد ابول نژادیان با اشاره به فرایند مراحل واکسیناسیون کرونا در استان خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر بعد از گذراندن فاز اول واکسیناسیون که شامل گروه های پرسنل بهداشت و درمان، بیماران خاص، ساکنان سرای سالمندان و جانبازان بالای 50 درصد بودند، وارد فاز دوم واکسیناسیون شده ایم.

به گزارش وبلاگ گربه، وی اضافه کرد: در استان خوزستان تا به امروز 74 درصد گروه سنی 80 سال به بالا، 67 درصد افراد بین 75 تا 80 سال و 36 درصد افراد 70 تا 75 سال واکسینه شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اتمام موجودی واکسن کرونا در استان خوزستان اعلام کرد: دو روز است که موجودی واکسن در استان خوزستان به صفر رسیده است؛ وزارت بهداشت اعلام نموده است که یک محموله واکسن دیشب وارد کشور شده و یک محموله نیز امشب وارد کشور می گردد و احتمالا فردا یا پس فردا به ما واکسن داده می گردد.

وی اضافه کرد: به محض رسیدن واکسن به استان خوزستان، واکسیناسیون افراد بالای 70 سال را ادامه خواهیم داد و امیدوارم با مقدار واکسنی که دریافت می کنیم بتوانیم افراد کمتر از 70 سال را نیز واکسینه کنیم.

ابول نژادیان با اشاره به کنترل کشتی های ورودی به بنادر خوزستان اعلام کرد: از خدمه همه کشتی هایی که وارد پنج بندر استان خوزستان می شوند، تست گرفته می گردد. به عنوان مثال در بندر امام که عظیم ترین بندر خوزستان است، همه کشتی ها را در خور موسی نگه می داریم و همکاران ما در 40 مایلی ساحل و با رعایت تمام پروتکل ها، تست انجام می دهند و تا زمانی که کشتی به لنگرگاه برسد جواب تست ها آماده می گردد. همه کشتی ها رصد و از خدمه آن ها تست گرفته می گردد.

وی گفت: حدود 10 روز پیش یک کشتی از برزیل وارد استان خوزستان شده بود و همکاران ما تست انجام دادند و دو مورد تست مثبت در خدمه این کشتی برزیلی داشتیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه کرد: در حل حاضر کل خدمه این کشتی کاملا قرنطینه هستند و بار کشتی نیز توسط ماشین آلات تخلیه شده است. تمام خدمه کشتی که حدود 25 نفر هستند درون کشتی در قرنطینه هستند و اجازه خروج به آن ها داده نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اتمام موجودی واکسن در خوزستان ، ادامه واکسیناسیون بالای 70 سال به محض رسیدن واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام موجودی واکسن در خوزستان ، ادامه واکسیناسیون بالای 70 سال به محض رسیدن واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید