احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

به گزارش وبلاگ گربه، رئیس پلیس فتای پایتخت ضمن توصیه هایی به دانش آموزان و والدین آن ها در بهره گیری از شبکه های اجتماعی، برخورداری از احراز هویت دومرحله ای را الزامی دانست.

احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در برنامه صبح و گفتگو رادیو گفتگو گفت: پلیس قوی تر از گذشته در کنار والدین و دانش آموزانی است که از نرم افزار شاد استفاده می کنند و تلاش دارد فضایی امن را رقم بزند.

وی با اشاره به تولید 26 جلد کتاب در پلیس و آگاهی بخشی به دانش آموزان در خصوص تهدیدات مجازی اظهار کرد: با توجه به آموزش مجازی و فراگیری بهره مندی از این فضا، پلیس هم در کنار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

سرهنگ گودرزی رفع بحث های امنیتی از شبکه شاد را نیازمند صرف زمان دانست و افزود: راه اندازی این شبکه در کل زیبا و مناسب است؛ به ویژه اینکه نرم افزار فراگیر شده است و دانش آموزن را از دوره ابتدایی با آموزش های فضای مجازی آشنا می کند.

وی اظهار داشت: دغدغه پلیس مباحث امنیتی است، به عنوان مثال اگر مزاحمت یا دسترسی غیر مجاز صورت گیرد، بلافاصله به دوستان منعکس می کنیم تا اقدامات لازم صورت گیرد.

سرهنگ گودرزی با انتقاد از وضع سواد رسانه ای گفت: والدین باید سرعت عمل بیشتری از خود نشان دهند تا بر فرزندان نظارت داشته و با آن ها همراهی کنند.

رئیس پلیس فتای پایتخت با تاکید بر اینکه فیلترشکن و پروکسی نباید روی گوشی دانش آموزان نصب باشد، افزود: این ها حاوی تبلیغاتی هستند که محتوای آن، با سن بچه ها تناسب ندارد.

سرهنگ گودرزی اظهار داشت: هر کس از شبکه اجتماعی استفاده می کند، الزاما باید از احراز هویت دو مرحله ای بهره گیری کند که در غیر اینصورت حریم خصوصی مردم مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

وی همچنین نسبت به برخی بازی ها هشدار داد و گفت: بازی های نامعتبر حاوی بدافزار هستند که مورد تایید بنیاد ملی بازی های رایانه ای نبوده و حریم خصوصی گوشی فرد را تحت شعاع قرار می دهد.

در ادامه برنامه علی رمضانی، مدیر فرهنگی هنری اردو ها و فضا های پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام اینکه امنیت فضای مجازی، مهم ترین شاخص ما در راستای آموزش مجازی است، گفت: وزارت آموزش و پرورش با همکاری همراه اول پیام رسان شاد را ایجاد کرد و جوانان کشورمان این پیام رسان را به یک نرم افزار تبدیل کردند.

وی با استناد به رویکرد تربیت محور آموزش و پرورش، امن بودن فضای مجازی را برای آموزش الزامی دانست و افزود: آموزش و پرورش در این قضیه با حساسیت بالا برخورد و فضایی ایجاد کرده است تا خانواده ها آرامش خاطر داشته باشند.

رمضانی اظهار داشت: دل نگرانی مسئولان این بود که ظرفیت استفاده از پیام رسان های خارجی کاهش یابد و خوشبختانه با شکل گیری شبکه شاد مخاطبان شکبه های بیگانه کاهش یافته است.

وی همچنین به سایر دستگاه ها توصیه کرد با استفاده از فناوری و تجهیزات به روز، مخاطبان خود را اقناع به استفاده از ظرفیت های داخلی کنند.

رمضانی ایجاد عدالت اجتماعی را از دیگر دستاورد های شبکه شاد دانست و افزود: خوشبختانه در مناطقی که محروم بودند، تلاش بیشتری برای رساندن اینترنت به دانش آموزان صورت گرفت و هم اینک خرید تبلت برای دانش آموزان مناطق محروم با همکاری خیرین در حال گسترش است.

منبع: جام جم آنلاین

به "احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید