امضای قرارداد ویلموتس بدون تایید حقوقی فدراسیون فوتبال

به گزارش وبلاگ گربه، قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال ایران با محرمانگی و پنهان کاری شدید فدراسیون فوتبال بسته شده و کمتر کسی از مفاد این قرارداد پیچیده خبر دارد.

امضای قرارداد ویلموتس بدون تایید حقوقی فدراسیون فوتبال

فدراسیون فوتبال در قرارداد مارک ویلموتس از وکلای ایرانی استفاده ننموده و تا قبل از ماجرای فسخ قرارداد، حتی حاضر به ارائه اطلاعی از نحوه همکاری دو طرف نیز نبود.

به گزارش ایسنا، قرارداد مارک ویلموتس و فدراسیون فوتبال ایران با محرمانگی و پنهان کاری شدید فدراسیون فوتبال بسته شده و کمتر کسی از مفاد این قرارداد پیچیده خبر دارد اما فدراسیون فوتبال طی هفته های اخیر روی این مسئله که دو طرف برای فسخ توافقی بر پرداخت سه ماه حقوق به عنوان غرامت، رایزنی می نمایند، مانور داد.

با این حال طی روزهای گذشته یک صفحه از این قرارداد منتشر شده که سوالات جدیدی را برای اهالی فوتبال به وجود آورده و تعیین نیست چطور این بند در قرارداد گنجانده شده است.

بر اساس بند 2 و 3 ماده 5 قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با مارک ویلموتس تحت عنوان فسخ قرارداد چه فدراسیون به تعهدات خود پایبند نباشد و چه این عدم پایبندی به تعهدات از سوی سرمربی بلژیکی رخ دهد، باید از سوی فدراسیون فوتبال ایران حقوق سه ماه به عنوان خسارت به ویلموتس پرداخت گردد.

طبق هیچ یک از معیارهای داخلی و خارجی وجود این بند، به سود فدراسیون نیست و حتی به ضررش هم تمام می گردد و این شایعه را مطرح می نماید که فدراسیون فوتبال با کارشناسان حقوقی مناسبی برای عقد قرارداد مشورت ننموده است.

با این حال مهدی تاج چندی پیش در یک برنامه تلویزیونی ادعا کرد که قرارداد ویلموتس را به 3 کارشناس بین المللی که یکی از آن ها عضو کمیته استیناف فیفاست، نشان داده است.

سوال این است که آیا این بند برای این سه کارشناس بین المللی حقوقی عجیب نبوده است؟

پیگیری های خبرنگار ایسنا نشان می دهد که فدراسیون فوتبال از مسئولان حقوقی فدراسیون فوتبال برای بستن قرارداد و ارائه نظر کارشناسی درباره مفاد قرارداد یاری و حتی نظری نگرفته و به صحبت های کارشناسان خارجی اکتفا نموده است.

عدم اعتماد به وکلای ایرانی در این قرارداد و استفاده از کارشناسان حقوقی در خارج از کشور با هیچ معیاری تطابق ندارد و تعیین نیست چرا فدراسیون فوتبال در این قرارداد به ایرانی ها اعتماد ننموده است. البته مهدی تاج در مصاحبه دیگری ادعا نموده که در زمان عقد قرارداد علاوه بر او، وزیر ورزش و جوانان نیز حضور داشته است.

در تنها صفحه رونمایی شده از نسخه ترجمه شده قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با ویلموتس، یک ابهام یا گاف بزرگ وجود دارد؛ در بند 2 ماده 5 آمده است: در صورتی که فدراسیون فوتبال ایران با دلیل موجه و قابل قبول بر اساس قوانین و مقررات فیفا و CAS اقدام به فسخ قرارداد نماید و بتواند این موضوع را ثابت کند، حقوق سه ماه (با یک مبلغ تعیین) به عنوان خسارت به سرمربی پرداخت خواهد شد!

جالب اینکه در بند قبلی این ماده نیز آمده است: در صورتی که سرمربی با دلیل موجه و قابل قبول بر اساس قوانین و مقررات فیفا و CAS اقدام به فسخ قرارداد نماید و بتواند این موضوع را ثابت کند، حقوق سه ماه به وی تعلق خواهد گرفت (با یک مبلغ تعیین). این بدان معناست که در هر دو صورت، چه فدراسیون فوتبال در پایبندی به تعهدات خود کوتاهی نموده باشد و چه مارک ویلموتس، باید حقوق سه ماه به این مربی بلژیکی از سوی فدراسیون فوتبال ایران پرداخت گردد!

فدراسیون فوتبال تا به امروز پاسخی درباره این حفره بزرگ در قرارداد ویلموتس نداده و نگفته که این بند چه سودی برای طرف ایرانی خواهد داشت؟

منبع: عصر ایران

به "امضای قرارداد ویلموتس بدون تایید حقوقی فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای قرارداد ویلموتس بدون تایید حقوقی فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید