تبریز از نظر توسعه همکاری های دوجانبه برای ما مهم است

به گزارش وبلاگ گربه، سفیر کره جنوبی در ایران با ابراز خرسندی از سفر به تبریز، گفت: این اولین دیدار من از تبریز بود و آخرین دیدار نخواهد بود؛ چراکه تبریز و آذربایجان شرقی از نظر توسعه همکاری های دوجانبه برای ما مهم است.

تبریز از نظر توسعه همکاری های دوجانبه برای ما مهم است

به گزارش وبلاگ گربه، یو جانگ هیان در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به سابقه تاریخی همکاری های ایران و کره جنوبی، اظهار کرد: نام گذاری خیابانی به نام تهران در سئول و خیابانی به نام سئول در تهران نشان دهنده ارتباط قوی و عمیق بین دو کشور است.

وی با اشاره به اینکه ایران و کره جنوبی به دلیل سیاست های یکجانبه گرایی آمریکا در شرایط سختی هستند، گفت: به عنوان سفیر تمام تلاشم را برای حل مسائل می کنم.

وی اعلام کرد: ایران و کره جنوبی از نظر جغرافیایی مسافت زیادی دارند، اما مسائل نباید بین دو کشور فاصله بیندازد.

سفیر کره جنوبی با بیان اینکه ارتباط با کشورهای قدرتمند منطقه به ویژه ایران برای ما ارزشمند است، گفت: کره جنوبی کشور کوچکی است، اما از نظر نیروی انسانی و صنایع پیشرفته توانمندی های بالایی دارد و با توجه به ظرفیت های ایران، نقش مکملی را برای یکدیگر ایفا نمایند.

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری ایران و آذربایجان شرقی، اظهار کرد: سال گذشته 25 میلیون گردشگر از کره جنوبی به خارج از کشور سفر کردند و در صورت برنامه ریزی مناسب، ایران می تواند مقصد خوبی برای گردشگران باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تبریز از نظر توسعه همکاری های دوجانبه برای ما مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریز از نظر توسعه همکاری های دوجانبه برای ما مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید