تجمع مردم جلوی دفاتر پیشخوان تهدیدی برای سلامت جامعه ، جای خالی برنامه ریزی در طرح های حمایتی دولت

به گزارش وبلاگ گربه، مسئولان حوزه بهداشت و درمان درحالیکه درچند روز گذشته از سیر نزولی مبتلایان به کوید 19 در برخی نقاط کشور خبر می دهند، حالا موضوع جدیدی موجب شده تا در اولین روز هفته نخست اردیبهشت 99 بیشتر مردم برای دریافت کمک حمایتی دولت از خانه های خود بیرون فرایند و جلوی دفاتر پیشخوان ها تجمع کنند.

تجمع مردم جلوی دفاتر پیشخوان تهدیدی برای سلامت جامعه ، جای خالی برنامه ریزی در طرح های حمایتی دولت

به گزارش وبلاگ گربه آنلاین به نقل از فارس از گلستان، بعد از گذشت دو2 ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور و جان باختن هزاران نفر از این بیماری و در حالی که مسئولان حوزه بهداشت و درمان طی چند روز گذشته از سیر نزولی مبتلایان به کوید 19 خبر می دهند حالا موضوع جدیدی موجب شده تا در اولین روز هفته جاری بیشتر مردم برای دریافت کمک حمایتی دولت از خانه های خود بیرون فرایند و جلوی دفاتر پیشخوان ها تجمع کنند.

بعد از اینکه مسئولان بهداشت و درمان در 2 ماه گذشته به جد از مردم درخواست می کردند برای قطع زنجیره ویروس کرونا در خانه های خود بمانند حالا دولت در بسته حمایتی جدید خود و در روزهایی که شاهد شیب نزولی مبتلایان به کوید 19 هستیم شرط برخورداری از این تسهیلات را تنها منوط به داشتن سیم کارت سرپرست خانواده به نام خود عنوان می کند امری که گویی تمام پنبه ها را برای جلوگیری از شیوع کرونا رشته کرد.

سرپرستان خانواده برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا باید سیمکارتی به نام خود داشته باشند و با ارسال پیامک به سر شماره 6369 تقاضای خود را برای دریافت وام ارائه دهند این مهلت تا 31 فروردین 99 اعلام شده بود.

از آنجایی که بیشتر سرپرستان خانواده و سالمندان این نیاز که سیم کارتی به نام خود را داشته باشند احساس نمی کردند اما حالا برای دریافت وام یک میلیون تومانی حمایتی کرونا باید به دفاتر پیشخوان ها مراجعه کنند، امری که دوباره ترس از شیوع کرونا در کشور و استان را فراگیر کرده است.

امروز بیشتر دفاتر پیشخوان با صف های طویل، افرادی نزدیک به هم بدون رعایت فاصله اجتماعی و اغلب بی توجه به رعایت اصول بهداشتی روبرو بود در همین رابطه یک شهفرایند گلستانی که برای ثبت نام سیم کارت به یکی از دفاتر پیشخوان در سطح گرگان مراجعه کرده بود، اظهار کرد: امروز از ساعت 8 صبح برای ثبت نام سیم کارت به دفاتر متعددی در سطح شهر مراجعه کردم و در بیشتر دفاتر جمعیت زیادی مشاهده می شد.

علی-ح شرح داد: مردم چندان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کردند، نزدیک به هم در صف های طویل ایستاده بودند و بعضی از آنها ماسک و دستکش نداشتند.

وی با بیان اینکه بیشتر ثبت نام کنندگان برای دریافت سیم کارت را سالمندان تشکیل می دادند، افزود: این افراد بیشتر در معرض خطر و ابتلا به ویروس کرونا هستند در برنامه ریزی های مسئولان ما جای تفکر خالی است.

این شهفرایند گلستانی با انتقاد از زمان تعیین شده برای ثبت نام دریافت وام یک میلیون تومانی و شرط داشتن سیم کارت به نام سرپرست خانواده گفت: چرا از روزهای گذشته داشتن سیم کارت سرپرست خانواده اعلام نشد تا امروز شاهد چنین ازدحامی در سطح شهر نباشیم.

وی گفت: چند روز بعد معلوم خواهد شدکه این صف های طولانی چه عواقبی به همراه داشت و چند نفر را به ویروس مبتلا خواهد کرد.

تمدید مهلت ارسال پیامک برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی

در پی تجمع امروز یکشنبه 31 فرودین 99 جلوی دفاتر پیشخوان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان در خصوص اقدامات برای جلوگیری از چنین تجمعاتی گفت: امروز با تجمع های زیادی جلوی دفاتر پیشخوان برای ثبت نام سیم کارت سرپرستان خانواده به نام خود و ارسال پیامک برای دریافت وام یک میلیون تومانی روبرو بودیم.

احمدرضا احمدی شرح داد: برای جلوگیری از ادامه تجمع جلوی دفاتر پیشخوان مهلت ارسال پیامک برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی تا هفتم اردیبهشت تمدید شده است.

وی گفت: مردم همچنین می توانند از طریق خدمات بر خط ثبت نام سیم کارت خود را از منزل انجام دهند امیدواریم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی شاهد ایجاد مسائل در سلامت مردم نباشیم.

بنابر پیش بینی کارشناسان موج دوم شیوع کرونا در کشور از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت 99 خواهد بود با این وجود در چنین روزهایی شاهد تجمع مردم بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم به نظر می رسد قبل از اجرای طرح های حمایتی می بایست برای پیشگیری از چنین شرایطی برنامه ریزی های دقیقی انجام شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "تجمع مردم جلوی دفاتر پیشخوان تهدیدی برای سلامت جامعه ، جای خالی برنامه ریزی در طرح های حمایتی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجمع مردم جلوی دفاتر پیشخوان تهدیدی برای سلامت جامعه ، جای خالی برنامه ریزی در طرح های حمایتی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید