روحانی، مشکل بخش خصوصی در واردات واکسن را حل می کند؟

به گزارش وبلاگ گربه، پنجشنبه گذشته رئیس جمهور درباره واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی گفت: هر شرکتی که برای ورود واکسن کوچک ترین مسئله ای دارد، به دفتر رییس جمهور نامه بنویسد. من مستقیم مسأله را دنبال می کنم زیرا در هفته های آینده به راحتی می توانیم میلیون ها دوز واکسن وارد کنیم. واکسن می تواند از مردم مراقبت کند. اما آیا مسائل بخش خصوصی با ارائه گزارش به ریاست جمهوری حل می شود؟

روحانی، مشکل بخش خصوصی در واردات واکسن را حل می کند؟

فریال مستوفی، عضو هیأت کنندگان اتاق تهران در این مورد به وبلاگ گربه می گوید: امیدواریم رئیس جمهور گرفتاری های داخلی را برای بخش خصوصی حل نماید. اما وقتی حتی کشورهایی که واکسن پیش خرید کردند با مشکل عرضه روبه رو هستند، چه انتظاری از رئیس جمهور برای این موضوع داشته باشیم!

او ادامه می دهد: همیشه شعارهایمان بیش از عمل هایمان بوده، همچنین بر اساس تجربه معمولا سازمان ها برای همکاری و انجام کارها یکصدا نیستند، بنابراین نمی توان گفت که مسائل بخش خصوصی با ارائه گزارش به ریاست جمهوری حل شود.

مستوفی درباره مسائل مدیریتی کنترل کرونا در کشور می گوید: رکود اقتصادی در ایران با آمدن کرونا بیشتر شد. کشور ما از ابتدای شروع کووید 19، مدیریت خوبی نداشت. از همان ابتدا با علم اینکه می دانستیم شروع این ویروس از کشور چین بوده، پروازهایمان را با چین ادامه دادیم و دیر هم به اطلاع مردم رساندیم.

او ادامه می دهد: ما در هیچ مرحله ای نتوانستیم قرنطینه کامل انجام دهیم و زنجیره انتقال را کم کنیم. تسهیلات داده شده از سوی دولت به مردم، کفاف یک قرنطینه کامل را نمی داد. بنابراین شرایط بد کنونی قابل پیش بینی بود. حالا هم به گفته مسئولان برخی از شهرها از حالت قرمز خارج شده و در شرایط سیاه قرار دارند.

اصرار به ساخت واکسن داخلی

او با اشاره به ساخت واکسن داخلی کرونا ادامه می دهد: تنها راهی که مانده فاصله گذاری اجتماعی و واکسیناسیون است. اما فاصله گذاری هم به دلیل اینکه قرنطینه کاملی نداشتیم، به درستی رعایت نمی شود. درباره واکسیناسیون هم از همان ابتدا اصرار داشتند به اینکه واکسن کرونا بسازیم. ساخت واکسن داخلی خوب است اما بعد از انجام تست ها، اطمینان از جوابگو بودن و البته توان ساخت آن را داشتن.

مستوفی می گوید: زمانی که تمام دنیا واکسن های کرونا را پیش خرید کردند ما برنامه ای برای خرید نداشتیم و تنها روی ساخت واکسن داخلی تاکید داشتیم.

او در انتها با اشاره به صحبت های وزیر بهداشت درباره واردات واکسن کرونا توسط شرکت های خصوصی می گوید: برای خرید واکسن هم دیر اقدام کردیم و از سوی دیگر مسائل تحریم را هم داشتیم. حالا که به این مرحله رسیدیم گفتند بخش خصوصی هم می تواند واکسن وارد کند. این در حالی است که در چنین شرایطی وزیر بهداشت می گوید سیمان فروش، پلاستیک فروش هم می خواهد واکسن وارد کنند!

روز جمعه، 27 فروردین ماه، وزیر بهداشت گفت: ماست فروش و سیمان فروش و پلاسکو فروش می خواهد واکسن بیاورد. من در سازمان غذا و دارو بساط دلالان را جمع کردم.

منبع: تجارت نیوز

به "روحانی، مشکل بخش خصوصی در واردات واکسن را حل می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی، مشکل بخش خصوصی در واردات واکسن را حل می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید