تلفیق فاز دو وسه مطالعات بالینی واکسن بنیاد برکت، اعلام نتایج نهایی مطالعات تا آخر اردیبهشت

به گزارش وبلاگ گربه، مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به تلفیق فاز دو و سه مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت گفت: انتظار داریم آخر اردیبهشت نتایج نهایی مطالعات را اعلام کنیم و بعد در آن موقع مجوزهایی درخواست کنیم که استفاده عموم محقق گردد.

تلفیق فاز دو وسه مطالعات بالینی واکسن بنیاد برکت، اعلام نتایج نهایی مطالعات تا آخر اردیبهشت

به گزارش وبلاگ گربه، دکتر حامد حسینی با بیان اینکه انجام مطالعه بالینی روی یک واکسن با این حدود و ثغور بسیار تجربه ارزشمندی بود گفت: فاز یک تمام شده و آماده ورود به فازهای بعدی هستیم. پروتکل تلفیقی فاز دو و سه را به سازمان غذا و دارو فرستاده ایم.

وی اضافه کرد: 14 اسفند آخرین نمونه خون از داوطلبان گرفته و گزارش نهایی فاز یک تقدیم می گردد.

حسینی با بیان اینکه در فاز دو کار را بر روی 400 داوطلب دیگر ادامه می دهیم و اگر قانع نماینده باشد وارد فاز سه می شویم که 20 هزار نفر هستند گفت: امیدوارم در آینده نزدیک با ارائه محصولی ایمن و اثربخش خستگی ها از تن بیرون برود.

مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) اضافه کرد: از آنجا که مدت زمان مطالعات طولانی است دو فاز را تلفیق کردیم تا با اطمینان به نتیجه برسیم. بر این اساس جمعیت بزرگی را وارد مطالعه می کنیم و از میان آنها زیرمجموعه ای را به عنوان فاز دو و مابقی را به عنوان فاز سه مورد مطالعه قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: با تایید نهایی ثابت خواهد شد که واکسن ایمنی داریم. در واقع باید به این نقطه برسیم که با اطمینان بگوییم واکسن در فراوری آنتی بادی هم پیروز است و می توان آن را در جمعیت بزرگتری امتحان کرد. تواتر تزریق هم مهم است.

حسینی با بیان اینکه احتمالا دو ماه بعد از اتمام فاز دو و سه نتایج معین گردد که واکسن با چه دوزی و در چه فواصلی باید به صورت عمومی تزریق گردد اظهار کرد: در واقع به بهینه ترین حالت می رسیم. انتظار داریم آخر اردیبهشت نتایج نهایی مطالعات را اعلام کنیم و بعد در آن موقع مجوزهایی درخواست کنیم که استفاده عموم محقق گردد.

وی ادامه داد: افراد بسیار زیادی که احتمالا هیچ وقت نامشان را نمی شنویم کوشش نموده اند تا کار به این جا برسد. به صورت ویژه از داوطلبان و پیشگام ها که از لحاظ ذهنی خطر می نمایند به صورت ویژه قدردانی می کنم. ما همواره مدیون آنها هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تلفیق فاز دو وسه مطالعات بالینی واکسن بنیاد برکت، اعلام نتایج نهایی مطالعات تا آخر اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلفیق فاز دو وسه مطالعات بالینی واکسن بنیاد برکت، اعلام نتایج نهایی مطالعات تا آخر اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید