خانه نشینی و کاهش ویتامین دی

به گزارش وبلاگ گربه، با توجه به اینکه ذهن ما معطوف در امان ماندن از کووید-19 است و میلیون ها نفر مجبورند هفته ها در خانه بمانند، ممکن است جنبه های دیگری از سلامتی خود را بدون اینکه بدانند تحت تاثیر قرار دهند.

خانه نشینی و کاهش ویتامین دی

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از ایسنا، کمبود ویتامین دی یکی از نگرانی های پزشکان برای افرادی است که نمی توانند میزان مورداحتیاج این ویتامین را از محیط بیرون دریافت نمایند.

پزشک عمومی و سخنگوی کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا (RACGP) دکتر لارا روسکه گفت: ویتامین دی در داخل بدن ما سنتز می گردد و شروع این سنتز با فرآیندی روی پوست است و اغلب آنچه ما به آن احتیاج داریم، قرار دریافت در معرض نور ماوراءبنفش (UV) برای اولین گام در زنجیره فراوری ویتامین دی است.

قرار دریافت در معرض نور آفتاب به مدت طولانی مورداحتیاج نیست و باید بسیار محتاط باشیم که در برابر آفتاب ایمن باشیم و خطر سرطان پوست را افزایش ندهیم. آنچه ما دریافتیم این است که افراد احتیاجی نیست بیش از یک ساعت در معرض نور خورشید قرار داشته باشند.

اما این مورد در زمستان بسیار سخت می گردد زیرا می خواهیم سطح وسیعی در معرض آفتاب قرار بگیرد، بنابراین اگر در تابستان به دلیل پوشش کمتر این مورد به راحتی فراهم می گردد در زمستان واقعا سخت است.

دکتر روسکه یکی دیگر از اعضاء گروه واکنش سریع به کووید-19 کالج پزشکان عمومی سلطنتی استرالیا، اظهار کرد: ترکیب آب وهوای سرد و محدودیت های خانه نشینی می تواند موجب کمبود میزان کافی ویتامین دی گردد.

به دلیل محدودیت تردد در ملبورن افراد حدود یک ساعت می توانند در سواحل قدم بزنند و این یک ساعت نیز همه قسمت های صورت با ماسک پوشیده شده و نور خورشید قادر به تماس با پوست نیست.

وی گفت: افرادی که به احتمال زیاد از کمبود ویتامین دی رنج می برند همان افرادی هستند که به دلیل خطرات بهداشتی کووید-19 در خانه محبوس شده اند.

افراد مسن و افرادی که در خانه های سالمندان زندگی می نمایند، به ویژه افراد با بعضی بیماری های خود ایمنی، مستعد ابتلا به کمبود ویتامین D هستند.

دکتر روسکه گفت: من فکر می کنم گروه هایی وجود دارند که بیشتر در معرض کمبود ویتامین دی هستند و با خانه نشینی بیشتر نیز می شوند.

دکتر روسکه ادامه داد: در بسیاری از افراد، نشانه ای از کمبود ویتامین دی مشاهده نمی گردد، اما باید بدانیم ویتامین دی برای سلامتی استخوان بسیار مهم است.

همچنین بین ویتامین دی و سیستم ایمنی سالم ارتباط وجود دارد، بنابراین آزمایش شناسایی میزان ویتامین دی می تواند ارزشمند باشد. میزان ویتامین دی را می توان با آزمایش خون معمولی توسط پزشک عمومی آنالیز کرد.

دکتر روسکه از افراد می خواهد هر زمان فرصت دارند از آفتاب لذت ببرند.

وی گفت: بعضی از غذاها سرشار از ویتامین دی هستند، اما با خوردن این غذاها مقدار قابل توجهی ویتامین دی به بدن شما نمی رسد و توصیه نمی گردد به منابع غذایی اعتماد کنید. بنابراین در این روزهای آفتابی از نور خورشید بهره ببرید.

این موارد مربوط به فعالیت بدنی نیست، بلکه فقط در فضای باز بودن است که برای سلامت روان شما نیز مفید است.

منبع: جام جم آنلاین

به "خانه نشینی و کاهش ویتامین دی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه نشینی و کاهش ویتامین دی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید