خبرنگاران آریزونا، ترامپ را به مانع تراشی در برگزاری انتخابات متهم کرد

به گزارش وبلاگ گربه، تهران- خبرنگاران- جانشین فرماندار ایالت آریزونا روز شنبه ترامپ را به مانع تراشی و اقدامات خرابکارانه در انتخابات به وسیله پست متهم کرد و خواهان انجام تحقیقات در این مورد شد.

خبرنگاران آریزونا، ترامپ را به مانع تراشی در برگزاری انتخابات متهم کرد

به گزارش وبلاگ گربه، کتی هوبس جانشین فرماندار ایالت آریزونا گفت که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ممکن است در ماه نوامبر (آبان) به طور غیرقانونی در کوشش باشد تا برنامه های رای گیری به وسیله پست در ایالت آریزونا را تضعیف کند و از دادستان کل خواسته است تا تحقیقات را در این زمینه شروع کند.

هوبس در پیامی توییتری نوشت: در آریزونا تاخیر تحویل آرا خلاف قانون است. در همین مورد من از دادستان کل مارک برنوویچ خواسته ام که درباره تغییرات اخیر در اداره پست آمریکا تحقیق کند و این که آیا دولت ترامپ مرتکب جرم شده است یا خیر؟

شیوع ویروس کرونا باعث شده که بسیاری در آمریکا نخواهند در مکان های سربسته تجمع نمایند. همین امر باعث می گردد که تعداد بیشتری بخواهند به جای حضور در مراکز رای دهی از امکان رای دادن پستی استفاده نمایند.

روز چهارشنبه، دونالد ترامپ به وبلاگ گربه گفت که قصد ندارد قانون یاری 25 میلیارد دلاری به اداره پست و یاری سه میلیارد و پانصد میلیون دلاری به تضمین سلامت انتخابات را امضا کند.

او گفت که دلیل مخالفتش هزینه زیاد این دو قانون است.

ترامپ بارها گفته که انتخابات پستی موجب تخلف و فساد می گردد.

رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با شبکه مالی فاکس، گفت: دموکرات ها] سه و نیم میلیارد دلار برای چیزی می خواهند که کلاهبرداری است.

او در ادامه گفت: حالا پول می خواهند بگیرند که اداره پست کار کند و میلیون ها برگه رای را جابه جا کند.

ترامپ اضافه کرد: اگر ما این قانون را امضا نکنیم، بودجه آن ها تامین نمی گردد. پس همه نمی توانند پستی رای دهند. به هدفشان نمی رسند.

با نزدیک شدن زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تقابل نظر میان حزب دموکرات و جمهوری خواه بر سر برگزاری آن به صورت پستی شدت بیشتری یافته است.

در همین رابطه باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز آدینه به کوشش دونالد ترامپ برای محدود کردن بودجه خدمات پستی آمریکا واکنش نشان داد.

او در مصاحبه ای گفت: آنچه شاهد هستیم در تاریخ سیاسی مدرن بی نظیر است. رئیس جمهوری در کوشش است مردم را تشویق کند تا در رأی گیری شرکت ننمایند .

ترامپ مدعی است برگزاری انتخابات به صورت پستی که برای ممانعت از شیوع بیشتر ویروس کرونا در آمریکا پیشنهاد شده است، راه را برای هرگونه تخلف انتخاباتی باز می نماید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آریزونا، ترامپ را به مانع تراشی در برگزاری انتخابات متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آریزونا، ترامپ را به مانع تراشی در برگزاری انتخابات متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید