خبرنگاران نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می شود

به گزارش وبلاگ گربه، تهران- خبرنگاران- دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اردیبهشت ماه اظهار داشت و گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال طراحی و تدوین پروتکل های بهداشتی برای روز انتخابات هستیم

خبرنگاران نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می شود

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در 6 حوزه، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و 372 شهر و چهل هزار و 620 روستا و تیره عشایری 28 خرداد 1400 برگزار می شود.

سید اسماعیل موسوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی وبلاگ گربه، با اشاره به زمان بندی مراحل انتخابات 1400 گفت: ثبت نام انتخابات یک مرحله دارد و در وزارت کشور انجام می شود اما در این دوره از انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا داوطلبان مرحله نخست نام نویسی را خودشان انجام می دهند.

وی زمان نام نویسی داوطلبان انتخابات شوراها را اسفند 99، داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و داوطلبان دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را فروردین آینده و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را اردیبهشت 1400 بیان نمود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور ادامه داد: همه داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و ریاست جمهوری با استفاده از اپلیکیشن و از طریق گوشی تلفن همراه می توانند فرم پرسشنامه داوطلبی را پر و مدارک خود را ارسال کنند. ارسال گواهی نداشتن سوء پیشینه هم در کنار مدارک الزامی است.

موسوی، نام نویسی موبایلی داوطلبان انتخابات را به دلیل تسهیل کار داوطلبان و رعایت پروتکل های بهداشتی دانست و اعلام کرد: بخش از ثبت نام را به خود نامزدها واگذار کردیم و این می تواند مرحله پیش ثبت نام هم باشد و نامزدها پس از طی مراحل اولیه نام نویسی، برای تایید نهایی باید در وزارت کشور، فرمانداری ها و بخشداری ها حاضر شوند.

وی افزود: داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به بخشداری ها، داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم و مجلس خبرگان رهبری باید به فرمانداری ها و داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور مراجعه کنند.

به گفته موسوی، نام نویسی داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا زودتر از بقیه داوطلبان انتخابات در اسفند امسال انجام می شود و تا یک هفته ادامه دارد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه مجلس درباره اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات1400 مبنا خواهد بود، گفت: اگر این طرح تصویب و در شورای نگهبان تایید شود، ستاد انتخابات آن را قطعا اجرا می کند.

در حال تدوین شیوه نامه بهداشتی روز برگزاری انتخابات هستیم

موسوی در پاسخ به این پرسش که آیا ستاد انتخابات در شرایط کرونایی برنامه ویژه برای روز برگزاری انتخابات دارد یا نه، گفت: با همکاری وزارت بهداشت در حال طراحی و تدوین پروتکل های بهداشتی برای روز انتخابات هستیم و جلساتی هم روی این موضوع برگزار کردیم که این نشست ها ادامه دارد.

وی یادآور شد: با نزدیک تر شدن به زمان انتخابات تمهیدات اندیشیده در این زمینه قطعی و اعلام می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری اردیبهشت 1400 انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید