دستگیری 40 متهم آتش سوزی جنگل های زاگرس

به گزارش وبلاگ گربه، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: تا به امروز 40 متهم در ارتباط با آتش سوزی های اخیر در جنگل های زاگرس دستگیر شدند.

دستگیری 40 متهم آتش سوزی جنگل های زاگرس

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از ایرنا، سرهنگ علی عباس نژاد در حاشیه نشست مدیران و روسای منابع طبیعی مازندران (منطقه ساری) در گفت وگو با وبلاگ گربه دلیل این دستگیری را ناشی از احتمال عمدی بودن آتش سوزی اخیر در جنگل های زاگرس و برخی نقاط دیگر ایران اعلام کرده است.

وی افزود: بررسی ها نشان می دهد که برخی آتش سوزی در جنگل های زاگرس مشکوک بوده و در این ارتباط این افراد دستگیر و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند و ابراز امیدواری کرد تا حقایق در ارتباط با این آتش سوزی ها روشن شود.

سرهنگ عباس نژاد در مورد کمبود تجهیزات اطفای حریق در جنگل های ایران به خصوص جنگل های شمال کشور ضمن تایید گفت: در سال های اخیر کمک خوبی برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق در اختیار منابع طبیعی استان های کشور قرار داده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها گفت: در سال جاری نیز حدود 80 میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای اطفای حریق تخصیص یافت و تجهیزات مورد نیاز خریداری و در اختیار منابع طبیعی قرار خواهد گرفت.

سرهنگ عباس نژاد افزود: برای جنگل های شمال از جمله مازندران علاوه بر تامین تجهیزات، پیش بینی اختصاص بالگرد نیز شد که در زمان احتمال آتش سوزی در جنگل های شمال (پاییز) این بالگرد در به استان مازندران اختصاص داده می شود.

وی در مورد افزایش آتش سوزی در سال جاری ضمن تایید دلیل این افزایش را ناشی از رشد رویش ها در مراتع و جنگل ها ناشی از مساعد بودن شرایط جوی و بارش خوب باران دانست.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستگیری 40 متهم آتش سوزی جنگل های زاگرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 40 متهم آتش سوزی جنگل های زاگرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید