رئیس اجرایی دولت افغانستان: به خاطر حفظ مقام صلح را قربانی نکنیم

به گزارش وبلاگ گربه، رئیس اجرایی دولت افغانستان از رئیس جمهور این کشور خواست تا برای حفظ قدرت از برقراری صلح هراس نداشته باشد و در فرایند صلح مانع ایجاد نکند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان: به خاطر حفظ مقام صلح را قربانی نکنیم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ گربه، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی در نشستی با اشاره به تاکید اشرف غنی رئیس جمهور این کشور بر آتش بس به عنوان پیش شرط شروع مذاکرات بین الافغانی گفت: ما برای صلح پیش شرط نمی گذاریم و در جریان مذاکره خواسته های مردم را مطرح می سازیم.

وی اضافه کرد: صلح خواست همه مردم است و این فرایند نباید در انحصار ارگ باشد. صلح از هر مقام بالاتر است و نباید بخاطر جایگاه و مقام از صلح هراس داشته باشیم.

عبدالله با اشاره به نظام شراکتی حکومت وحدت ملی و تقسیم قدرت بین او و غنی نیز گفت: ارگ ریاست جمهوری صلاحیت تصمیم گیری یک جانبه را ندارد، اما تصمیم های این چنینی گرفته شده است. براساس توافق نامه ایجاد حکومت وحدت ملی، این حکومت تا اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری ادامه می یابد.

محمد محقق معاون دوم عبدالله نیز درباره موافقت طالبان با کاهش خشونت ها گفت: ما از کاهش خشونت ها که نتیجه مذاکرات آمریکا و طالبان است استقبال نموده و آن را قبول می کنیم.

بابر فرهمند معاون تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی نیز با محکوم کردن آنچه انتصاب قومی، تیمی و خلاف توافق نامه حکومت وحدت ملی توسط اشرف غنی خواند، از عبدالله و ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس جمهور افغانستان خواست تا نسبت به انتصاب مقام های ارشد دولتی اقدام نمایند.

وی همچنین رئیس جمهور افغانستان را به بی مسئولیتی در قبال ثبات و وحدت ملی افغانستان متهم کرد و اضافه کرد که غنی با تحریک اختلافات قومی و مذهبی کوشش به تحقق اهداف خود دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "رئیس اجرایی دولت افغانستان: به خاطر حفظ مقام صلح را قربانی نکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس اجرایی دولت افغانستان: به خاطر حفظ مقام صلح را قربانی نکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید