راه اندازی سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش وبلاگ گربه، معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به تغییر رویکردها و نیازها به دسترسی پهن باند ثابت خانگی شبکه ملی اطلاعات، از امکان رصد زمانبندی و کیفیت ارائه سرویس های مذکور خانگی از طریق سامانه رصد این سرویس ها اطلاع داد.

راه اندازی سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات

به گزارش وبلاگ گربه، مجید حقی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تغییر رویکردها برای ارائه و دریافت سرویس، گفت: به همین دلیل در حوزه ارتباطات ثابت و سرویس های مورد احتیاج مردم در این حوزه در ارائه و کیفیت سرویس های ارائه شده تمرکز بیشتری انجام شد. یکی از گام ها در این حوزه ارائه سرویس در زمانبندی تعیین است و اینکه مطمئن باشیم که اپراتورها در یک ضرب آهنگ متناسب به درخواست ها پاسخ دهند و سرویس های مورد نظر را ارائه نمایند.

وی با بیان اینکه برای رصد نحوه ارائه سرویس ها پنجره واحدی در این حوزه تعریف شد، توضیح داد: با راه اندازی این سامانه مشتریان سرویس های ثابت می توانند درخواست خود را به وسیله این پنجره واحد ارائه نمایند و در همین زمان می توانند گزینه هایی که در مکان مورد نظر سرویس می دهند را انتخاب نمایند. مشتریان می توانند همزمان با این سامانه از سامانه نت سنج پلاس سازمان تنظیم مقررات نیز استفاده نمایند تا از سابقه ارائه سرویس اپراتورهای مختلف آگاه شده و انتخاب بهتر و جهت دارتری داشته باشند و بعد از این مرحله درخواست مشتری به اپراتور مورد نظر ارائه می گردد و بر اساس زمانبندی تعیین شده گزارش انجام کار از اپراتورها دریافت می گردد.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه زمانبندی تمام سرویس ها تعیین شده است، گفت: سرویس دهندگان ملزم هستند که بر اساس زمانبندی تعیین شده درخواست ها را پاسخ دهند و در صورت تاخیر یا ایجاد مشکل برای ارائه سرویس، اپراتور باید جوابگو باشد.

حقی با اعلام xdslplus.ir به عنوان آدرس اینترنتی این سامانه، اضافه کرد: یکی از مزیت های این سامانه تعیین شدن علت تاخیر ارائه سرویس از طرف اپراتورها است و به دلیل اینکه تمام درخواست ها از یک سامانه ارائه می گردد امکان ریشه یابی مسائل و کمبودها وجود دارد.

وی با اشاره به کمبود هایی که در حوزه سرویس های اینترنت خانگی وجود دارد، گفت: دلیل این عقب افتادگی ها عدم ارائه سرویس به موقع و کیفیت مناسب است در صورتی که این سرویس پایدارترین و ارزانترین سرویس در مقایسه با دیگر سرویس ها است و در این شرایط نیز مردم رویکرد خوبی برای استفاده بیشتر از این سرویس دارند و اگر زمان بندی دریافت و کیفیت سرویس مناسب باشد مردم استقبال بیشتری از سرویس می نمایند.

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به اینکه بیشترین شکایت ها در حوزه ارتباطات ثابت موضوع دایری سرویس است، اضافه کرد: امیدواریم با رویکرد پنجره واحد بتوانیم مسائل این حوزه را کاهش دهیم تا موجب افزایش رضایت مشترکین از این سرویس گردد.

حقی با اشاره به رویکرد وزارت ارتباطات برای بالا بردن کیفیت سرویس های ارائه شده، توضیح داد: بر اساس دستور وزیر ارتباطات تمام مشترکین در سطح کشور که در کیفیت سرویس های ثابت خود دچار مشکل هستند به وسیله کمیته های کشوری و مدیران کل ICT استان ها رصد می گردد و به صورت موردی اگر خط مورد نظر احتیاج به اصلاح یا تعمیر دارد به سرعت انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "راه اندازی سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه رصد ارائه سرویس دسترسی پهن باند به شبکه ملی اطلاعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید