سهامداران از رفتارهای هیجانی پرهیز نمایند

به گزارش وبلاگ گربه، سخنگوی امور سهام بانک تاکید نمود: سهامداران ضمن پرهیز از رفتارهای هیجانی، اطلاعات مورد نیز خود را از کانال های رسمی استخراج نمایند.

سهامداران از رفتارهای هیجانی پرهیز نمایند

به گزارش خبرگزاری وبلاگ گربه ، در شرایط موجود توصیه می گردد سرمایه گذاران و سهامداران از هرگونه رفتار هیجانی و لحظه ای در بازار پرهیز نموده و استراتژی سرمایه گذاری با دید بلند مدت نسبت به بازار، اتخاذ نمایند. همچنین ضمن عدم توجه به شایعات و اخبار منتشر شده در فضای مجازی، اطلاعات مورد احتیاج خود را برای آنالیز و تحلیل از کانال های رسمی از جمله سامانه کدال و سایت بانک استخراج نمایند.

مهدی عسکری، سخنگوی امور سهام بانک دی و معاون سرمایه گذاری گروه اقتصادی دی با اشاره به شرایط بازار سرمایه در روزهای اخیر گفت: بازار سرمایه در هفته گذشته فرایند صعودی داشت و شاخص کل بورس با رشد 22هزار واحدی (و بازدهی 1.6درصدی) تنها بازار مثبت هفته قبل بود، این در حالی است که بازارهای موازی شرایط مناسبی را نداشته و با بازدهی منفی همراه بودند.

وی اضافه کرد: در هفته گذشته سهام بانک دی نیز پس از بازگشایی نماد و طبق پیش بینی اجرا شده با عرضه سهامداران حقیقی همراه بود که با حمایت مناسب سهامداران حقوقی و جذابیت سهم برای سرمایه گذاران حقیقی در این محدوه قیمت، پس از معامله حدود 6.2درصد سهام و ورود سهامداران جدید، سهم به تعادل رسید.

عسکری با اشاره به حواشی ایجاد شده در مورد سهام بانک دی اعلام نمود: متاسفانه بعضی افراد سودجو به منظور سوء استفاده از سهامداران غیرحرفه ای با ایجاد حواشی و با هدف کسب منافع شخصی در برهه های زمانی مختلف نسبت به انتشار شایعات و اخبار کذب اقدام نموده اند که با اطلاع رسانی مناسب بانک و همراهی نهادهای نظارتی، ضمن شناسایی این عوامل، برخورد مناسب صورت پذیرفته است.

سخنگوی امور سهام بانک دی ادامه داد: همانطور که آگاه هستید بانک دی به عنوان یکی از بزرگترین جامعه سهامداری کشور ، دارای ترکیب سهامداری خاص و منحصربفردی می باشد ، که سهامداری خانواده معزز شهدا و ایثارگران این ترکیب را مزین نموده است. در این شرایط و با توجه به ترکیب سهامداری بانک انتظار می رود سهامداران محترم ضمن پرهیز از رفتارهای هیجانی، اطلاعات مورد نیز خود را برای آنالیز و تحلیل از کانال های رسمی از جمله سامانه کدال و سایت بانک استخراج نموده و به شایعات و بعضی اخبار منتشرشده در فضای مجازی که قابل استناد نبوده، اهمیت ندهند.

وی با اشاره به عملکرد بانک دی تاکید نمود: با درنظرگرفتن عملکرد مناسب بانک و نیز برنامه های آینده به منظور کاهش زیان انباشته، اصلاح ساختار اقتصادی و قرارگرفتن در راستا سودآوردی و همچنین صندلی مناسب بانک از نظر بازدهی و نقدشوندگی در بازار سرمایه در مقایسه با صنعت و شاخص در سال 1399، انتظاری که از بانک دی به عنوان یک بانک حرفه ای در حوزه بانکداری می رود این است که بر مدیریت عملیات بانکی خود تمرکز کند تا با بهبود روز افزون عملکرد و فعالیت اصلی بانک، شاهد ادامه فرایند رشد شاخص های عملیاتی و به طبع آن افزایش ارزش برای ذینفعان و سهامداران باشیم، از این رو توصیه می گردد سهامداران عزیز، دید بلندمدت به سهام بانک خودشان داشته باشند و تحت تاثیر نوسانات لحظه ای بازار و شایعات افراد سودجو اقدام به خرید یا فروش سهام ننمایند.

عسکری در سرانجام ضمن اشاره به فرآیند افزایش سرمایه بانک دی اضافه کرد: درخصوص فرآیند اجرایی افزایش سرمایه نیز این نکته قابل ذکر است که روال اداری اخذ مجوز افزایش سرمایه برای بانک ها به دلیل احتیاج به اخذ تاییدیه و مجوز از بانک مرکزی ج.ا.ا نسبت به سایر شرکتها متفاوت بوده و با توجه به محدودیت های ابلاغی در مورد جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، درخواست بانک دی برای اخذ مجوز توسط کارشناسان مربوطه در بانک مرکزی و سازمان بورس(به طور موازی)در حال آنالیز است و نتایج مربوطه به وسیله کانال های رسمی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

->

منبع: خبرگزاری آریا

به "سهامداران از رفتارهای هیجانی پرهیز نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهامداران از رفتارهای هیجانی پرهیز نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید