اخبار اقتصادی

واکنش مردم به طرح خودروی رایگان ، آخرش نه ماشین میدن نه سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران، روز پنجشنبه ششم شهریور ماه سیدعلی موسوی، عضو کمیسیون صنایع و معادن از طرح خودروری رایگان اطلاع داد و گفته بود بر اساس این طرح هر خانوار پنج دهک پایین جامعه صاحب یک خودرو می گردد.

29 مهر 1399

خبر مهم از تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت

خبرنگاران : عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پذیرش بحث تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت از سوی دولت گفت: کمیته امداد مامور شده است تا روستاییان، کارگران فصلی و ساختمانی و افرادی که تحت پوشش هیچ نهادی...

26 مهر 1399

جزئیات قیمت رسمی انواع ارز، قیمت یورو و پوند افت کرد

بانک مرکزی نرخ رسمی 47 ارز را برای امروز پنجشنبه 13 شهریور گفت که بر اساس آن، نرخ 9 ارز افزایش و 26 واحد پولی کاهش یافت. نرخ 12 ارز دیگر نیز ثابت بود.

25 مهر 1399

یک آسیاب انگلیسی با قدمت 1000 ساله مجددا به کار انداخته شد!

یک آسیاب قدیمی انگلیسی حالا برای پاسخ­گویی به احتیاج افراد محلی مجددا مورد تعمیر و استفاده قرار گرفته ­است. حالا تهیه آرد به ­روش سنتی مجددا بازگشته است. آسیاب استورمینستر نیوتون در شهر دوون انگلستان پس از 50 سال وقفه، حالا مجددا به چرخه فراوری بازگشته...

22 مهر 1399

هشدار مکرون نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان

رئیس جمهوری فرانسه نسبت به وقوع جنگ داخلی در لبنان در صورت عدم کمک به این کشور هشدار داد.

22 مهر 1399

هفته آینده سالن مسافری پایانه مرزی سرو افتتاح می گردد

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: هفته آینده سالن مسافری پایانه مرزی سرو توسط رئیس جمهوری افتتاح می گردد.

15 مهر 1399

آمریکا با ناکامی در تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران با شکست جدی روبرو شد

استادیار گروه روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به نفوذ آمریکا در شورای امنیت، گفت: آمریکا با ناکامی در تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران با شکست جدی روبرو شد.

15 مهر 1399

پیشنهادات فوری برای خروج گردشگری از بحران

ایسنا/ مدیرکل سابق آمار و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پیشنهادات فوری برای خروج گردشگری از بحران را ارائه داد.

14 مهر 1399

خبرنگاران آریزونا، ترامپ را به مانع تراشی در برگزاری انتخابات متهم کرد

تهران- خبرنگاران- جانشین فرماندار ایالت آریزونا روز شنبه ترامپ را به مانع تراشی و اقدامات خرابکارانه در انتخابات به وسیله پست متهم کرد و خواهان انجام تحقیقات در این مورد شد.

13 مهر 1399

ابوالفتح: آمریکا به دنبال واکنش هیجانی ایران ، ایران تا اکتبر 2020 صبورانه به یاغی گری ایالات متحده نگاه می کند

یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: تا زمانی که جامعه جهانی قانع شود ایران یک خطر فوری و یک تهدید اساسی برای نظام بین الملل است، راه سختی در پیش روی آمریکا است و به همین دلیل ایالات متحده به دنبال پاسخ هیجانی ایران است.

29 شهریور 1399

خطر اخراج وزیر دفاع آمریکا از دولت ترامپ

شبکه خبری سی ان ان از خطر اخراج وزیر دفاع آمریکا از دولت ترامپ خبرداد و نوشت: او درصورت مرتکب شدن هرگونه لغزش و اشتباه در ماه های پیش رو با خطر اخراج شدن از سوی دونالد ترامپ روبرو است و می تواند سرنوشتی همچون جیمز متیس وزیر سابق دفاع آمریکا را انتظار داشته...

27 شهریور 1399

عرضه اولیه 5 شرکت در بورس تهران

خبرنگاران: مدیرعامل فرا بورس ایران گفت:5 عرضه اولیه در بورس اوراق بهادار در راه است.

19 شهریور 1399

چرا به انتشار اخبار غیرواقعی علاقه داریم؟

روزنامه جام جم - آذر مهاجر: چگونه ارادتی است که نیمه شب عده ای را می کشاند به خیابان که در معرض کرونا، تجمع نمایند و گردا گرد هم و نفس به نفس، پای دیوار بیمارستانی که به جز خسرو آواز ایران، بیماران بسیاری در آن استراحت می نمایند، آواز بخوانند، فیلم بگیرند...

17 شهریور 1399

تأکید دبیر کل سازمان ملل بر تلاش برای جلوگیری از نابودی برجام

دبیر کل سازمان ملل متحد از برجام به عنوان گامی مهم در نظام منع اشاعه نام برد و خواستار حفظ این توافق هسته ای شد.

9 شهریور 1399

آمریکا کوشش می نماید عراق را وارد بن بست بزرگی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، نعیم العبودی نماینده مجلس عراق، بیان نمود که دولت این کشور به ریاست مصطفی الکاظمی باید از حاکمیت عراق محافظت کند.

2 شهریور 1399

ظرفیت های اعتباری صندوق توسعه زمینه توسعه گردشگری گلستان را فراهم می نماید

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور با حضور در استان گلستان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ملاقات و گفت وگو کرد.

31 مرداد 1399

احتیاج به یک پاسخ چندجانبه، جامع، و هماهنگ برای حمایت از کشورهای احتیاجمند

سفیر و نماینده کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، در نشست یونیدو و واکنش به همه گیری کرونا از تحریم های یکجانبه و قطع بودجه سازمان های بین المللی ابراز تاسف کرد.

26 مرداد 1399

خبرنگاران عبور از کرونا با تاب آوری ملی نظام سلامت

تهران- خبرنگاران- تاب آوری ملی به داشتن عملکردی با ثبات و سازگار در شرایط پیش بینی نشده و اغلب اجتناب ناپذیر اطلاق می گردد. از طرفی افراد تاب آور با وجود آنکه در معرض خطر قرار می گیرند، اما با مدیریت این شرایط اصولا دچار اختلال جدی نمی شوند.

24 مرداد 1399

آیا با استارتاپ های پیروز ایرانی آشنا هستید؟

اکوسیستم مالی ایران قابلیت بسیاری درزمینه پیشرفت استارتاپ ها دارد، به خصوص حالا که دسترسی ما به خدمات بسیاری از استارتاپ های خارجی با محدودیت روبرو شده است. کافی است کمی خلاق باشید و از الگوی پیشرفت نمونه های پیروز خارجی بهره ببرید. آن وقت خواهید توانست...

20 مرداد 1399

کشور نیوزلند عاری از ویروس کرونا

وزارت بهداشت نیوزیلند بامداد دوشنبه در بیانیه ای بیان کرد که این کشور برای اولین بار از 28 فوریه گذشته (9 اسفندماه 98) هیچ فرد جدیدی به بیماری کووید- 19 مبتلا نشده است.

19 مرداد 1399
تعداد: (123)