فیفا فدراسیون فوتبال عراق را تعلیق نمی کند

به گزارش وبلاگ گربه، صدور رای بازداشت دو عضو فدراسیون فوتبال عراق توسط دادگاه این کشور و ورود فیفا به این موضوع در دو روز گذشته به یکی از سوژه های اصلی ورزش عراق تبدیل شده است. عدنان درجال ستاره پیشین تیم ملی عراق قصد داشت برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کند که مسئولان فدراسیون نام او را از میان گزینه ها حذف و وی را به پنج سال دوری از فعالیت های فوتبالی محکوم کردند.

فیفا فدراسیون فوتبال عراق را تعلیق نمی کند

درجال هم ضمن شکایت به فیفا و دادگاه عالی ورزش، به دادگاهی در عراق شکایت کرد و حکم بازداشت دو عضو فدراسیون فوتبال عراق را گرفت.

این ستاره پیشین عراق در پاسخ به این سئوال که چطور تصمیم به بازداشت دو عضو فدراسیون عراق گرفته است؟ گفت: من هم گفته بودم که آرزو نمی کنم اوضاع به این حد برسد. بعضی از اعضای فدراسیون فوتبال وظایف خود را انجام می دهند ولی در این بحث یک کلاهبرداری صورت گرفت و من از انتخابات حذف شدم. مذاکراتی برای حل این مسئله با فدراسیون انجام دادیم تا از شکایتمان در دادگاه عالی ورزش چشم پوشی کنیم ولی موضع فدراسیون ما را مجبور به این کار کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که چرا مذاکره اش با فدراسیون فوتبال عراق نتیجه ای در پی نداشت؟ تاکید کرد: اعضای فدراسیون فوتبال راهکارهایی پیشنهاد دادند اما من به دنبال منافع شخصی نیستم. خواهان استعفای دسته جمعی مسئولان فدراسیون و تشکیل یک شورای موقت برای فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال شده ام.

ستاره پیشین تیم ملی عراق افزود: کار من با دریافت حکم بازداشت دو عضو فدراسیون تمام نشده است. مسئله بزرگتر دستکاری و تغییر اساسنامه فدراسیون فوتبال است.

جستن میرام در خصوص دخالت وزارت ورزش عراق در این ماجرا گفت: از زحمات وزیر ممنون هستم. او مایل به سرانجام دادن پرونده است. بنده دوبار با مسئولان فدراسیون دیدار کردم ولی نیت صادقانه ای برای حل پرونده در آنها ندیدم. وزیر هم موافق استعفای دسته جمعی در فدراسیون و تشکیل شورای موقت است. این بهترین راه برای اصلاح راستا فوتبالی عراق است.

وی در خصوص احتمال تعلیق فدراسیون فوتبال عراق توسط فیفا شرح داد: هیچ چیزی برای تهدید و تعلیق وجود ندارد. نامه ای که فیفا زده صرفا برای انجام تحقیقات است. فیفا می داند که پرونده ما در دادگاه عالی ورزش در جریان است.

به گزارش وبلاگ گربه، تیم ملی فوتبال عراق در مرحله دوم مقدماتی انتخابی جام جهانی 2022 با کامبوج، ایران، هنگ کنگ و بحرین همگروه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فیفا فدراسیون فوتبال عراق را تعلیق نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیفا فدراسیون فوتبال عراق را تعلیق نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید