مقتدی الصدر: زندان های عراق باید از مفسدان و تروریست ها پر گردد

به گزارش وبلاگ گربه، رهبر جریان الصدر عراق با صدور بیانیه ای خواهان بازداشت مفسدان و ترویست ها در عراق شد.

مقتدی الصدر: زندان های عراق باید از مفسدان و تروریست ها پر گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گربه، مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر عراق طی بیانیه ای، برگزاری تظاهرات در روزهای آینده را حق معترضان عراقی دانست.

در این بیانیه که صفحه صالح محمد العراقی، از افراد نزدیک به الصدر در فیس بوک منتشر نموده، رهبر جریان الصدر عراق، پیغام خود را به معترضان عراقی ارسال نموده است.

مقتدی الصدر در این بیانیه خطاب به معترضین در عراق گفته است: شاید عزمتان را جزم نموده اید که بیست و پنجم ماه میلادی جاری (اکتبر) تظاهرات بر پا کنید؛ این یکی از حقوق شماست.

رهبر جریان صدر مدعی بدون آنکه مشخصاً از کسی نام ببرد، مدعی شده است که سیاسیون و دولتی ها هم اکنون در حالت ترس و اضطراب به سر می برند و از گسترش دامنه تظاهرات مردمی هراس دارند.

به زعم صدر، سیاسیون عراق با وعده های خود به دنبال ساکت کردن معترضان هستند، ولی چه در گذشته و چه در آینده نمی توانند اوضاع را کنترل نمایند، چرا که وقت آن به سر آمده است.

مقتدی صدر در این بیانیه دولت را متهم به ناتوانی در اجرای اصلاحات نموده است. او از مردم عراق خواسته برای رسیدن به اصلاحات متحد شده و از تفرقه بپرهیزند.

صدر اعتراضات سه روز اخیر در لبنان را نیز الهام گرفته از تظاهرات عراقی ها دانست و گفت که باید بدانید که شما در برابر چشمان همه جهانیان هستید و [مورد آزمایش قرار گرفته اید].

رهبر جریان الصدر گفته معترضان برای اینکه از فساد آزاد شوند، باید خود را اصلاح نمایند، سپس صدای خود را برای اصلاحات بالا ببرند.

او از وجود فاسدان در عراق انتقاد کرد و گفت که مردم عراق برای رهایی از فساد و فاسدین، باید آزاده باشند.

رهبر جریان صدر عراق به معترضان گفت اگر به دنبال توقف انقلاب خود هستند، می توانند به وسیله صندوق های رأی انقلاب دیگری رقم بزنند.

او از ارتش عراق خواسته، از مقابله با معترضان پرهیز کند؛ چرا که آن ها فرزندان و برادران ارتشی ها بوده و در بین آن ها نه داعشی است و نه اشغالگر.

صدر به ارتش عراق توصیه کرد و گفت: مبادا سلاح های خودتان را به سمت فرزندان و برادرانتان نشانه رویدو مبادا زندان ها را با آن ها پرکنید. زندان ها برای فاسدان و تروریست ها است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مقتدی الصدر: زندان های عراق باید از مفسدان و تروریست ها پر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقتدی الصدر: زندان های عراق باید از مفسدان و تروریست ها پر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید