پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می شود

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت برق یکی از مهم ترین صنایع اقتصادی کشور و جهان است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد ارزش افزوده و راستا رشد اقتصاد کشورها نقش دارد. این صنعت به عنوان صنعت زیر بنایی و مادر نقش مهمی در توسعه اقتصادی و رفاه جوامع دارد.

پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می شود

یک شرکت دانش بنیان توانسته با چندین سال تحقیق و پژوهش به دانش تولید دستگاه اندازه گیری پارامترهای الکتریکی دست پیدا کند.

سید حسین قرشی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: دستگاه اندازه گیری پارامترهای الکتریکی ENA90، برای نمایش، ذخیره، آنالیز مقادیر پارامترهای اصلی یک سیستم الکتریکی با کلاس دقت 0.2 طراحی و تولید شده است.

وی ادامه داد: فرکانس نامی این دستگاه 50 هرتز و دامنه تغییرات فرکانس آن از 45 تا 55 هرتز است.

این فعال فناور درباره شرایط کار محیطی این دستگاه اظهار داشت: این تجهیز مناسب کار در دمای منفی 20 تا مثبت 60 درجه سانتی گراد است و توانایی کار در رطوبت 90 درصد را دارد.

قرشی گفت: در این دستگاه، امکان تعریف صفحات مختلف برای نمایش پارامتر ها، نمایش انرژی اکتیو و راکتیو ورودی و خروجی به صورت 12 رقم با ممیز شناور با تغییر واحد در دو جهت، اندازه گیری توان اکتیو و راکتیو تک فاز و سه فاز و جهت آن (پوشش4 ناحیه)، اندازه گیری جریان، توان ظاهری و ضریب توان هر فاز و مجموع و نامتعادلی جریان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان افزود: نمایش نمودار و بیشترین و کمترین آن برای هر پارامتر در تاریخ و بازه زمانی مورد نظر و همچنین ثبت اطلاعات شروع و خاتمه خطا و اتفاق برای پارامترهای مختلف و تعریف باند خطا در این دستگاه وجود خواهد داشت.

این فعال فناور همچنین گفت: پیش تر نمونه مشابه این محصول از خارج وارد کشور می شد و اکنون وارداتی صورت نمی گیرد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان به کاربرد این تجهیز در صنایع مختلف اشاره و اظهار داشت: از این دستگاه در کارخانه های بزرگ مانند کارخانه های فولاد، کارخانه های سیمان و همچنین پست های انتقال و توزیع برق کاربرد فراوانی دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید