23 شغل هزار در حوزه آب و فاضلاب ایجاد خواهد شد

به گزارش وبلاگ گربه، وزیر کار با اشاره به انعقاد قرارداد عاملیت با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: با اشتغالزایی 23 هزار و 587 شغل مستقیم و غیرمستقیم در این قرارداد، گام مثبتی در اشتغال 98 برداشته می گردد.

23 شغل هزار در حوزه آب و فاضلاب ایجاد خواهد شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ گربه به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای قرارداد عاملیت بند الف. تبصره 18 بانک توسعه تعاون و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور که با حضور اردکانیان وزیر نیرو در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید، گفت: امیدوارم از ظرفیت بخش های خصوصی و تعاونی بهره برداری لازم صورت گیرد و از این طریق لایه هایی از اشتغالزایی فتح گردد.

وی ادامه داد: یکی از آثار حضور خدمتگزارانه دولت در جامعه استفاده از ظرفیت دولت برای هم افزایی و همکاری مشترک بین دولتمردان است که یکی از نمونه های قابل بیان آن در این جلسه اتفاق می افتد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: وزارتخانه های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی متناسب با مسوولیت هایشان در کنار هم می توانند اقدام موثری را در جهت جلوگیری از هدررفت منبع حیاتی و ارزشمند کشور و عرصه ایجاد اشتغال ایفا نمایند که این خود اقدامی ارزشمند است.

شریعتمداری اضافه کرد: همیشه حرکت پول و سرمایه به سمت فعالیت های زیربنایی به کندی صورت می گیرد، ولی با استفاده از بستر های آماده سازی دولت و به کارگیری بعضی ساز وکار ها در این عرصه می توان در جهت فعالیت های مربوط به کاهش مصرف آب بدون درآمد و هدر رفت منابع آبی، استفاده از کاهنده های مصرف آب و استقرار تانکر های آب رسانی در روستا ها حرکت کرد.

وی ادامه داد: اشتغالزایی در بخش تجارت بسیار مهم است، بنابراین باید سرمایه و اشتغال را به این سمت سوق دهیم تا هم اشتغال گسترده تر و هم از منابع متنوع سرمایه انسانی بهره برداری گردد.

وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی توضیح داد: به منظور توسعه اشتغال از ظرفیت صندوق توسعه ملی برای اعطای وام ها و تسهیلات ارزان استفاده کردیم که موجب شد سهم اشتغال روستایی و بخش های زیر 10 هزار نفردر سبد اشتغال از 3 درصد به 23 درصد افزایش یابد.

شریعتمداری استفاده از تبصره 18 قانون بودجه 98را یکی دیگر از روش های یاری به ایجاد اشتغال عنوان نمود و گفت: ما با پرداخت وام و تسهیلات، یاری هزینه دستمزد، یاری هزینه بیمه فعالیت های اشتغالزا در سطوح مختلف و یاری هزینه تخصیص یارانه و تسهیلات بانکی در بخش های مختلف می توان بر این مشکل غلبه و در توسعه اشتغال و کارآفرینی موثر عمل کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "23 شغل هزار در حوزه آب و فاضلاب ایجاد خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "23 شغل هزار در حوزه آب و فاضلاب ایجاد خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید