اختلافات میان ایران و بعضی کشورهای عربی با مصاحبه قابل حل است

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از اسپوتنیک، قطر به موضع گیری درباره اختلافات میان ایران و بعضی کشورهای عربی پرداخت.

اختلافات میان ایران و بعضی کشورهای عربی با مصاحبه قابل حل است

لولوه الخاطر سخنگوی وزارت خارجه قطر اظهار داشت: اختلاف میان ایران و بعضی کشورهای عربی به وسیله مصاحبه قابل حل است. اختلافات آنگونه که بعضی فکر می نمایند طایفه ای نیست. راهکار اختلافات در مصاحبه و کانالهای دیپلماتیک است.

وی که در جریان نشستی در بخارست در رومانی با عنوانخاورمیانه؛ آیا هنوز به دنبال راهکار هستیم؟، سخن می گفت، اضافه کرد: مسائل منطقه اراده داخلی مستقل نزد کشورهای منطقه را طلب می نماید که منافع جمعی کشورهای منطقه را در نظر گرفته گردد.

الخاطر اعلام کرد: اسباب و دلایل منطقه متعدد است. همه به دنبال حل این مسائل هستند مانند سازمانهای بین المللی و طرفهای غیردولتی و بازیگران موثر در منطقه و جهان اما جدای از یکدیگر عمل می نمایند.

شایان ذکر است که چند روز قبل خالد بن محمد العطیه وزیر دفاع قطر اعلام نموده بود: با وجود اینکه بعضی طرف ها سعی کردند جنگی در منطقه رخ دهد، اما معتقدم جنگی نخواهد بود، بعضی ها سعی کردند آمریکا را به جنگ با ایران بکشانند اما به دلیل درایت رئیس جمهور آمریکا بازنده شد.

وزیر دفاع قطر درباره امکان دیدار روسای جمهوری آمریکا و ایران هم گفته بود: امیدواریم این دیدار صورت گیرد، این امر نیازمند انعطاف است و چنانچه به ایران اجازه افزایش صادرات نفتش داده گردد ممکن است شاهد حضور طرف ایرانی در میز گفت وگو باشیم. من اطلاعاتی در این باره ندارم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اختلافات میان ایران و بعضی کشورهای عربی با مصاحبه قابل حل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلافات میان ایران و بعضی کشورهای عربی با مصاحبه قابل حل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید