اردوغان در مقابل مأمور سابق کاگ ب له شد، استخوان های آتاتُرک به لرزه درآمد

به گزارش وبلاگ گربه، تام لوگان نویسنده مجله واشنگتن اگزماینر ادعا کرد: اردوغان جسارت رویارویی با پوتین را نداشت و در مقابل مأمور سابق کاگ ب له شد و استخوان های آتاتُرک در مزارش را به لرزه درآورد.

اردوغان در مقابل مأمور سابق کاگ ب له شد، استخوان های آتاتُرک به لرزه درآمد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ گربه، توافق رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین رؤسای جمهور ترکیه و روسیه در مسکو بر سر مسئله ادلب، بازتاب گسترده ای در مطبوعات جهان داشت.

تام لوگان نویسنده مجله واشنگتن اگزماینر در یادداشتی با عنوان اردوغان در مقابل پوتین زانو زد به بررسی توافق مسکو پرداخت و نوشت: رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دلیل محکمی برای برخورد سخت با روسیه داشت، اما وی ترجیح داد که از پوتین اطاعت کند.

لوگا با اشاره به اینکه اردوغان بررسی قانون اساسی روسیه را به عنوان دلیل عدم حضور پوتین در ترکیه توجیه می کند، تأکید کرد: پوتین با عدم حضور در استانبول، اردوغان را مجبور به آمدن به پیش پای خود در مسکو کرد و اردوغان با عدم واکنش به روسیه در قبال کشته شدن 34 سرباز ترکیه در ادلب، موضع خود را تضعیف کرد.

نویسنده مجله واشنگتن اگزماینر اعلام کرد: اردوغان به خوبی می دانست که مسئول اصلی کشته شدن سربازان ترک، نظامیان روسیه بودند و این نظامیان بدون اجازه پوتین چنین حمله ای را انجام نمی دادند. سخنان پوتین در عدم مسئولیت پذیری حمله ادلب به نوعی تحقیر ترکیه بود.

لوگا ادعا کرد: آمریکا و ناتو در صورت اتخاذ موضع سخت اردوغان علیه پوتین برای حمایت از ترکیه آماده بودند و حتی می توانستند با اهرم های اقتصادی، روسیه و دولت بشار اسد را وادار به عقب نشینی از ادلب کنند، اما اردوغان جسارت رویارویی با پوتین را نداشت و در مقابل مأمور سابق کاگ ب له شد و استخوان های آتاتُرک در مزارش را به لرزه درآورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "اردوغان در مقابل مأمور سابق کاگ ب له شد، استخوان های آتاتُرک به لرزه درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان در مقابل مأمور سابق کاگ ب له شد، استخوان های آتاتُرک به لرزه درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید