استارت آپی که از هوا بنزین فراوری می نماید

به گزارش وبلاگ گربه، شرکت بی ام دبلیو در استارت آپی سرمایه گذاری نموده که مشغول توسعه فناوری هایی برای تبدیل دی اکسید کربن هوا به بنزین کربن خنثی است.

استارت آپی که از هوا بنزین فراوری می نماید

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از نیواطلس، شرکت BMW i Ventures که زیر مجموعه خودروسازی بی ام دبلیو است در یک استارت آپ سیلیکون ولی سرمایه گذاری می نماید. این استارت آپ پرومتوس فیولز(Prometheus Fuels)نام دارد و مشغول تحقیق روی فناوری هایی است که دی اکسید کربن را از جو گرفته و آن را به بنزین کربن خنثی تبدیل می نمایند.

سرمایه گذاری بی ام دبلیو به این شرکت یاری می نماید تا فناوری خود را در اواخر 2020 عرضه کند. راب مک گینیس در سال 2019 میلادی استارت آپ پرومتوس فیولز را تاسیس کرد.

این شرکت هم اکنون مشغول ارتقای فرایندها و فناوری های مربوط به دریافت دی اکسید کربن از هوا و تبدیل آن به بنزین، گازوئیل و سوخت جت است به گفته این شرکت، فرایندهای مذکور کربن خنثی هستند و نیروی مورد احتیاج برای فعالسازی آنها به طور 100 درصد از انرژی های خورشیدی و بادی تامین می گردد.

پرومتوس فیولز از فناوری های اختصاصی جذب ، سنتز سوخت و جداسازی سوخت استفاده می نماید و می تواند سوختی بسازد که از لحاظ مولکولی با بنزین فراوری شده از نفت یکسان است.

بنزینی که در این شرکت فراوری می گردد، برخلاف نمونه های دیگر احتیاج به تغییری ندارد تا در موتورهای احتراقی استفاده گردد و به این ترتیب خریدار می تواند به راحتی از آن استفاده کند.

پرومتوس فیولز تخمین می زند اگر تمام سوختی که با استخراج نفت و گاز فراوری می گردد، با این سوخت جایگزین گردد، سالانه 10 گیگاتن از انتشار گاز دی اکسید کربن در دنیا کاسته می گردد. این رقم معادل 25 درصد گازهای گلخانه ای است که در دنیا منتشر می گردد.

منبع: اقتصاد ایران

به "استارت آپی که از هوا بنزین فراوری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارت آپی که از هوا بنزین فراوری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید