اصفهانی ها تفکیک جشنواره کودک و نوجوان را منطقی نمی دانند

به گزارش وبلاگ گربه، رسول زرگرپور شامگاه پنج شنبه در آیین جشن سینمای اصفهان و تجلیل از هنرمندان این عرصه گفت: اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و شهر جهانی صنایع دستی است و سال آینده نیز پایتخت گردشگری اسلامی خواهد شد.

اصفهانی ها تفکیک جشنواره کودک و نوجوان را منطقی نمی دانند

وی با بیان اینکه به دلیل ذات طبیعی هنر به عنوان یک نعمت الهی، امانتِ ارزشمند و هنرمند نیز به خودی خود ارزشمند است، اضافه نمود: اهمیت و صندلی هنرمند در عصر امروز بر هیچ کس پوشیده نیست.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه هنر به دلیل زبان رسای آن، تاثیرگذار است، تاکید نمود: از طریق هنر حقایق موجود در دنیا با ظرافت به مخاطبان منتقل می شود.

وی با اشاره به اینکه هنر یکی از ارکان اصلی توسعه اصفهان است، گفت: نقش و صندلی هنر می تواند بستر مناسبی برای توسعه فرهنگ و هنر اصفهان فراهم کند.

زرگرپور تاکید نمود: این استان برخوردار از ظرفیت های عظیم انسانی به ویژه نیروی توانمند در عرصه فرهنگ و هنر است و در اعصار گوناگون توانسته همچون نور فانوسی تاریکی ها را شکافته و روشنی بخش چشم مردمانی باشد که به نصف دنیا امید دارند.

وی اضافه نمود: سینما یکی از هنرهای ارزشمند و پر رونق در شهر گنبدهای فیروزه ای محسوب می شود که اگر چه هنری جدید است اما از زمان پیدایش با اصفهان عجین شده است که دلیل آن به توجه خاص مردم و مسئولان استان به این هنر ارزشمند برمی شود.

نگاه مسئولان استانی به هنر سینما تخصصی و ویژه است

استاندار اصفهان با بیان اینکه نگاه مسئولان استانی به هنر سینما تخصصی و ویژه است، گفت: مجموعه مدیران استانی برای تقویت زمینه های تقویت این هنر اعلام امادگی نموده اند تا از ظرفیت های هنری هنرمندان این استان حمایت نمایند.

وی اضافه نمود: وجود صدها هنرمند باتجربه و تحصیل نموده و چندین دانشگاه و مرکز آموزش هنری با وجود مکان های تاریخی زیبا و لوکیشن های مناسب این امکان را فراهم ساخته تا فیلمسازان بزرگ کشور از دریچه دوربین نصف دنیا را برای دنیایان روایت نمایند.

زرگرپور با اشاره به اینکه دو درخواست از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان همشهری خودم دارم، ابراز داشت: نکته اول اینکه مردم اصفهان از واقعه ای که برای جشنواره کودک و نوجوان رخ داد گله مند هستند.

وی توضیح داد: مردم اصفهان با فرهنگ و شعور بالای خود حرف های منطقی را قبول می نمایند اما این جابه جایی و تفکیک را به عنوان امری منطقی باور ننموده اند و بر این اساس از وزیر ارشاد درخواست می کنم در راستای برطرف گله مندی این مردم با فرهنگ اقدامی کند.

استاندار اصفهان گفت: نکته دیگر اینکه اصفهان پایتخت تمدن و فرهنگ ایران اسلامی است و در طول 5 هزار سال قبل این شهر 4 بار پایتخت کشور عظیم ایران بوده است اما اکنون کمبودهای فرهنگی زیادی در استان داریم.

در شأن مردم اصفهان نیست که یک سالن تئاتر یا موسیقی استاندارد نداشته باشند

وی اضافه نمود: مقدمات ایجاد موزه بزرگ اصفهان که یکی از کمبودهای این شهر بوده فراهم شده است اما در شان مردم اصفهان نیست که یک سالن تئاتر و یا موسیقی استاندارد نداشته باشند.

زرگرپور تاکید نمود: ما در حد استانی کوشش داریم تا هرگونه امکان را برای این موزه فراهم کنیم و از جانب شهردار نیز قول می دهم که آماده جبران کمبودها هستیم اما نیازمند حمایت ویژه شما برای به ثمر رسیدن پروژه ای هستیم که در شان مردم اصفهان و فرهنگ این مردم باشد.

وی اضافه نمود: تولیدات انجمن سینمای جوان اصفهان توسط بزرگ هنرمندانی انجام می شود که در تهران نیز افتخارآفرین هستند و امروز مفتخر به میزبانی آنها هستیم که این بخش نیز نیازمند حمایت، توسعه و گسترش است و این را از جنابعالی می خواهم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اصفهانی ها تفکیک جشنواره کودک و نوجوان را منطقی نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهانی ها تفکیک جشنواره کودک و نوجوان را منطقی نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید