انفجار خط لوله انتقال نفت در سوریه

به گزارش وبلاگ گربه، افراد مسلح ناشناس خط لوله انتقال نفت خام از میدان نفتی التنک به خط المالح در حومه دیرالزور شرقی را منهدم کردند.

انفجار خط لوله انتقال نفت در سوریه

منابع محلی روز دوشنبه به روزنامه برخط الوطن سوریه گفتند که افراد مسلح ناشناس، این خط انتقال نفت خام را با وسایل انفجاری منهدم کردند که باعث انفجار عظیم و آتش سوزی چند ساعته و متوقف شدن انتقال نفت شد.

این منابع خاطرنشان کردند که پس از این عملیات خرابکارانه، گشتی های نیروهای اشغالگر چند ملیتی که از آن ها به عنوان ائتلاف بین المللی تحت رهبری واشنگتن یاد می شود، به صحنه انفجار رسیدند و با همکاری نیروهای به اصطلاح آسایش وابسته به ستیزه جویان دمکراتیک سوریه (قسد) با ایجاد موانع جاده ای از همه شهروندان که در مجاورت انفجار قرار داشتند، بازپرسی کردند.

الوطن سوریه اضافه نمود: بیشتر میادین نفتی در شمال شرقی سوریه تحت کنترل ستیزه جویان گروه دمکراتیک سوریه و نیروهای اشغالگر آمریکایی که نفت سوریه را به سرقت می برد، قرار گرفته است.

ساکنان شمال شرق سوریه بارها با برگزاری تظاهرات گسترده ضمن محکوم کردن حضور نیروهای خارجی، خواستار خروج اشغالگران و عوامل آن ها از این منطقه شده اند.

خبر دیگر اینکه 2 فرد مسلح از ستیزه جویان قسد بر اثر انفجار مواد منفجره در یک وسیله نقلیه نظامی که در نزدیکی ساختمان تحقیقات علمی در جنوب شهر رقه حرکت می کرد، کشته شدند. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "انفجار خط لوله انتقال نفت در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار خط لوله انتقال نفت در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید