تأیید بازنشستگی پیش از موعد 613 نفر در لرستان

به گزارش وبلاگ گربه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: درخواست بازنشستگی 613 نفر که در مشاغل سخت و زیان آور فعالیت داشته اند، تأیید شد.

تأیید بازنشستگی پیش از موعد 613 نفر در لرستان

به گزارش وبلاگ گربه، علی آشتاب در جمع وبلاگ گربه با اشاره به عملکرد شش ماهه سالجاری کمیته آنالیز مشاغل سخت و زیان آور در استان، اظهار کرد: همه کارگران مشغول در مشاغل سخت و زیان آور با 20 سال سابقه کار متوالی و یا 25 سال سابقه کار متناوب می توانند درخواست بازنشستگی داشته باشند تا تقاضای آنها در کمیته های تخصصی بدوی و تجدید نظر مرتبط با مشاغل سخت و زیان آور مورد آنالیز قرار گیرد.

وی توضیح داد: برای رسیدگی به پرونده متقاضیان بازنشستگی بیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور در شش ماهه سال 98، کمیته بدوی آنالیز و احراز مشاغل سخت و زیان آور با تشکیل 14 نشست و کمیته تجدید نظر مربوطه با تشکیل 5 نشست نسبت به آنالیز و احراز مشاغل سخت و زیان آور اقدام کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار داشت: از تعداد 826 درخواست که در کمیته بدوی و تجدید نظر مطرح شده، 613 درخواست مورد تایید نهاده شد و برای اقدام های بعدی به سازمان تامین اجتماعی ارسال شد.

آشتاب اظهار داشت: بنا بر قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور، کارگران بیمه شده این گونه مشاغل که بر اثر عوامل فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و بیولوژیکی محیط کار غیراستاندارد، تنشی بالاتر از ظرفیت طبیعی به آنها وارد گردد، می توانند تقاضای بازنشستگی بدهند.

وی اضافه نمود: ایمنی و بهداشت کار کارگاه های مختلف توسط بازرسان به صورت دوره ای و زمان بندی شده مورد آنالیز و نظارت قرار می گیرد و موارد لازم تذکر داده می گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان نمود: کارفرمایان کارگاه های مختلف مکلف و موظف به ایمن سازی محیط کار و رعایت آئین نامه های مرتبط هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تأیید بازنشستگی پیش از موعد 613 نفر در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأیید بازنشستگی پیش از موعد 613 نفر در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید