جزئیات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک اعلام شد

به گزارش وبلاگ گربه به نقل از وب سایت وزارت امور خارجی آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در یک بیانیه خبری از گسترش برنامه ای به نام شبکه پاک خبر داده است. هدف دولت آمریکا از ارائه این برنامه جلوگیری از جمع آوری اطلاعات شهروندان خود و همچنین اطلاعات حساس توسط کشورهای دیگر از جمله چین است.

جزئیات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک اعلام شد

طبق بیانیه پمپئو، این طرح شامل 5 بند جدید برای محافظت از زیربنای ارتباطی و فناوری این کشور است. برنامه های مذکور با توجه به استانداردهای امنیت دیجیتالی و همچنین طرح راستا پاک5G ارائه شده اند. این طرح در 20 آوریل امسال برای تضمین امنیت انتقال اطلاعات در شبکه های 5Gآمریکا به واحدهای دیپلماتیک در سراسر دنیا و آمریکا ارائه شده است.

5 بند جدید برنامه شبکه پاک عبارتند از:

اپراتور مخابراتی پاک: هدف از این بند قطع ارتباط اپراتورهای نا امن با شبکه های مخابراتی آمریکا است. چنین شرکت هایی نباید سرویس های بین المللی به آمریکا فراهم نمایند.

ذخیره پاک: این بند شامل حذف اپلیکیشن های نامعتبر از اپ استورهای موبایل آمریکا است. اپلیکیشن های خطرناک امنیت افراد را تهدید و علاوه بر آن به گسترش ویروس ها و اخبار جعلی یاری می نمایند.

اپلیکیشن پاک: از نصب پیش فرض یا دانلود اپلیکیشن های معتبر در موبایل های نامعتبر جلوگیری گردد.

ابر رایانشی پاک: جلوگیری از ذخیره و تولید شدن اطلاعات شخصی و مالکیت های معنوی کسب و کارها از جمله تحقیقات کووید19 در سیستم های ابر رایانشی که رقبای آمریکا به آنها دسترسی دارند.

شبکه کابل اینترنت پاک: تضمین آنکه کابل های اینترنتی زیر دریایی آمریکا که این کشور را به اینترنت دنیای متصل می نمایند، توسط رقبا و عاملان خطرناک دستکاری نشوند. به همین دلیل با شرکای خارجی همکاری می گردد تا کابل های اینترنت زیردریایی در سراسر دنیا در معرض خطر قرار نگیرند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جزئیات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح آمریکا برای شبکه اینترنت پاک اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید