ولیعهد سابق اردن به همراه 20 تن دیگر بازداشت شد

به گزارش وبلاگ گربه، روزنامه واشنگتن پست شامگاه شنبه به وقت امان در گزارشی مدعی شد که مقامات اردن ولیعهد سابق این کشور را بازداشت و حدود 20 تن دیگر را به اتهام تهدید علیه ثبات کشور دستگیر کردند.

ولیعهد سابق اردن به همراه 20 تن دیگر بازداشت شد

این روزنامه آمریکایی در ادامه این گزارش اضافه نمود که شاهزاده حمزه بن حسین بزرگترین پسر ملک حسین و ملکه نور همسر چهارمش در کاخ سلطنتی خود به اتهام دسیسه چینی برای سرنگونی برادر ناتنی خود، ملک عبدالله پادشاه اردن تحت حصر خانگی قرار گرفته است.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، این دستگیری ها در پی کشف آنچه که مقامات کاخ سلطنتی اردن توطئه ای پیچیده و گسترده با همدستی دست کم یک عضو خاندان سلطنتی به همراه رهبران قبایل و اعضای تشکیلات امنیتی می خوانند، انجام شده است.

لازم به ذکر است، شاهزاده حمزه بن حسین به مدت چهارسال عهده دار سِمت ولایت عهدی پادشاهی اردن بود و پس از وی این عنوان به بزرگترین پسر پادشاه کنونی اردن، حسین، واگذار شد.

در میان سایر دستگیرشدگان اسامی افرادی همچون شریف حسن بن زاید یکی از اعضای خاندان سلطنتی اردن به همراه باسم عوض الله یکی از نزدیکان ملک عبدالله که مدتی در سمت وزیر دارایی اردن فعالیت نموده، به چشم می خورد.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی اردن (پترا) خاطرنشان کرد که تحقیقات ادامه دارد و اینکه شایعات درباره بازداشت شاهزاده حمزه بن حسین صحت ندارد و وی بازداشت نشده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ولیعهد سابق اردن به همراه 20 تن دیگر بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولیعهد سابق اردن به همراه 20 تن دیگر بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید