دانش بنیان ها با شیوع کرونا بیش از 1400 خدمت دریافت کردند

به گزارش وبلاگ گربه، طبق اعلام معاونت علمی و فناوری؛ خدمات آنلاین متنوعی با شیوع کرونا برای شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور ارائه شد که می توانند رایگان از آن ها بهره مند شوند.

دانش بنیان ها با شیوع کرونا بیش از 1400 خدمت دریافت کردند

به گروه فناوری وبلاگ گربه، در شرایط حساس کنونی و گسترش ویروس کرونا بخش اعظمی از زندگی مردم تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته است بنابراین دستگاه های دولتی برای مقابله با شیوع هرچه بیشتر این ویروس باید تمهیدات مختلفی را برای ارائه خدمات خود به کار گیرند.

در این راستا مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان، اقدام به ارائه خدمات توانمندسازی آنلاین از ابتدای امسال، به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور نموده است. این خدمات در دو سرفصل مشاوره های تخصصی کسب و کار و نشست های آنلاین (وبینار) به شرکت ها ارائه می گردد.

یکی از خدمات مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان در ایام کرونا ارائه خدمات مشاوره به صورت آنلاین است. از ابتدای فروردین ماه 1399 جلسات مشاوره آنلاین به صورت ویژه آغاز و طی 7 ماه گذشته به 216 جلسه مشاوره در ماه رسیده است.

در امسال، بیش از یک هزار و 100 جلسه مشاوره در سراسر کشور به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور به صورت آنلاین ارائه شده است. مشاوره های صادراتی نیز به صورت آنلاین به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور ارائه می گردد، تا به امروز نزدیک به 200 جلسه مشاوره آنلاین صادراتی برگزار شده است.

برگزاری ماهیانه بیش از 50 وبینار

در چندسال گذشته، برگزاری نشست های تخصصی کسب وکار در زمینه های قوانین و مسائل پایه ای کسب وکار نظیر مالیات، بیمه تأمین اجتماعی، قانون کار، گمرک، نقل و انتقال ارزی ودیگر زمینه های مورد احتیاج شرکت ها، به یکی از رویه های متداول مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بدل شده بود، اما برگزاری این نشست ها با شیوع ویروس کرونا با چالش جدی روبرو شد.

به همین دلیل از فروردین ماه امسال تا به امروز نشست های حضوری کسب وکار جای خود را به نشست های آنلاین دادند. در حال حاضر ماهیانه بیش از 50 وبینار با عناوین مختلف در سراسر کشور توسط مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان و مراکز توانمندسازی استانی برگزار می گردد که از ابتدای سال تا به امروز بیش از یکصد و 80 وبینار در کلیه استان های کشور برگزار شده است.

مرکز شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امیدوار است بتواند در ایام شیوع گسترده ویروس کرونا، با افزایش خدمات برخط خود گام مهمی برای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان بردارد و کلیه شرکت ها در هر جای کشور بدون هیچ کم و کاستی بتوانند از این خدمات بهره مند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دانش بنیان ها با شیوع کرونا بیش از 1400 خدمت دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش بنیان ها با شیوع کرونا بیش از 1400 خدمت دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید