شگرد های کاربردی برای اینکه پولتان را بهتر پس انداز کنید

به گزارش وبلاگ گربه، در این مطلب می خواهیم ترفند هایی را برای شما بازگو کنیم که به وسیله آن ها پول خود را بهتر ذخیره کنید.

شگرد های کاربردی برای اینکه پولتان را بهتر پس انداز کنید

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ گربه، جمله اش مصداق همان پس انداز بود. می گفت هر بار که پولی دستت می رسد، از خودت بدزد. بخشی از پول را جایی بگذار برای روز مبادا و بقیه را خرج کن. شاید بگویید این روز ها و با این قیمت ها دیگر نوبت به پس انداز نمی رسد. اما هنوز هم می توان با رعایت چند نکته و حتی با حقوق کم، مسیری را برای پس انداز باز کرد. شاید نکته های پس انداز بسیار زیاد باشد، اما در مطلب پیش رو، برخی نکته هایی را با هم مرور می کنیم که از همه مهم تر است:

1- دخل وخرج تان را بنویسید

بهترین راه برای پس انداز این است که مشخص کنید چقدر خرج می کنید. نوشتن خرج خودش نصف راه پس انداز است. خیلی وقت ها خودمان خبر نداریم که پول مان را چطور خرج می کنیم یا از اهمیت پول های اندکی که می تواند به یک پس انداز خوب تبدیل شود غافلیم.

دفتری برای این کار داشته باشید یا از برنامه های مخصوص تلفن همراه استفاده کنید. هر خرجی که می کنید را آنجا ثبت کنید و هرازگاهی آن را بررسی کنید تا خرج های غیرضروری را از سبد دخل و خرج خانواده تان حذف کنید.

2 - استمرار داشته باشید

یکی از مهم ترین کار ها در پس انداز، ادامه دادن و استمرار است. شاید در ماه های اول داشتن یک پس انداز اندک چیز قابل توجهی نباشد، اما همین که هر بار مبلغی را به رقم قبلی پس انداز اضافه کنید، در درازمدت شما را به یک پس انداز قابل توجه می رساند.

3 - تغییر عادت ها

خیلی هایمان به محض گرسنگی، وارد اولین سوپرمارکت می شویم و با یک پلاستیک پر از خوراکی های چشم نواز خارج می شویم. برای داشتن یک پس انداز باید قدری عادت های اقتصادی خودتان را تغییر دهید. انگلیسی ها ضرب المثلی دارند با این عنوان: آنقدر پولدار نیستم که پول پای جنس ارزان بدهم. شاید به ظاهر خنده دار باشد، اما خریدن یک جنس کمی گران تر، اما بادوام تر می تواند مخارج خانواده شما را در درازمدت کم کند.

به جای اینکه هر ماه چیز ارزانی بخرید، هر سه ماه یکبار آن را خریداری کنید، اما قیمت بیشتری برایش بپردازید. با این کار، هم جنس با کیفیت تری در اختیار دارید و هم عادت خرید های ماهانه را کنترل می کنید.

4 - درباره مینیاقتصادیسم بخوانید

شاید اسمش کمی ناشناخته باشد، اما اگر بخواهیم ساده بگوییم همان زیست ساده و حداقلی است. مینیاقتصادیسم به معنای زندگی با حداقل هاست. این کار به شما کمک می کند تا از خرید های اضافه خودداری کنید و با اشیاء کمتر، زندگی بهتری داشته باشید. با خواندن درباره مینیاقتصادیسم، یاد می گیرید که ساده و اندک خرید کنید، اما کیفیت زندگی و آرامش روحی بیشتری داشته باشید.

5 - بودجه بگذارید

سعی کنید برای همه چیز بودجه بگذارید. برای تفریح، خرج مواد اولیه و خرید های احتاقتصادی. برای این کار شاید بهتر باشد اول اولویت هایتان را مشخص کنید. مثلا برایتان مهم تر است که بودجه تفریح تان را صرف خرید کتاب کنید یا به سینما بروید؟ شاید این ماه خرج مدرسه کودک تان باشد و بودجه آن را به مدرسه اختصاص دهید. مشخص کردن بودجه هر بخش، کمک می کند تا هزینه های اضافی را مدیریت کنید و پس انداز بهتری داشته باشید.

منبع : ایرنا

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شگرد های کاربردی برای اینکه پولتان را بهتر پس انداز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شگرد های کاربردی برای اینکه پولتان را بهتر پس انداز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید