قیمت شکر نهایی شد

به گزارش وبلاگ گربه، دبیر انجمن قند و شکر از نهایی شدن قیمت شکر برای صنوف، صنایع و مصرف کنندگان خبر داد و گفت: قیمت نهایی برای خانوار بدون تغییر نسبت به خردادماه هر بسته یک کیلویی 8700 تومان باقی ماند.

قیمت شکر نهایی شد

دبیر انجمن قند و شکر از نهایی شدن قیمت شکر برای صنوف، صنایع و مصرف کنندگان خبر داد و گفت: قیمت نهایی برای خانوار بدون تغییر نسبت به خردادماه هر بسته یک کیلویی 8700 تومان باقی ماند.

بهمن دانایی، دبیر انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر با اشاره به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار و نهایی شدن قیمت شکر برای صنف، صنعت و همچنین خانوار، گفت: در این جلسه قیمت شکر تولید داخل درب کارخانه برای صنوف، صنایع و بصورت عمده، با حدود 350 تومان افزایش نسبت به خردادماه 6,650 تومان تعیین شد.

وی شرح داد: همچنین قیمت بسته یک کیلوگرمی شکر درب مغازه برای مصرف کننده نهایی بدون تغییر نسبت به خردادماه 8700 تومان تعیین شد.

دانایی از ابلاغ قیمت های جدید در روز جاری (شنبه 24 آبان 99) خبر داد و گفت: با توجه به افزایش چشمگیر هزینه های تولید، نظر ما این بود که قیمت شکر برای صنوف و صنایع باید 6800 تومان باشد که متأسفانه مورد توافق قرار نگرفت.

وی افزود: این مساله به زیان تولید است و به صنعت نیز خسارت وارد می کند. به عنوان مثال در خردادماه قیمت هر کیسه ای که شکر را در آن می ریزیم، 2000 تا 2050 تومان بود در حالی که همان کیسه الان 5000 تومان عرضه می شود و قیمتش 2.5 برابر شده است.

دانایی ادامه داد: همچنین قیمت لوازم یدکی، قطعات و سایر مواد اولیه نیز افزایش زیادی داشته اما متأسفانه ما نتوانستیم این مساله را در ستاد تنظیم بازار جا بیندازیم و آنان را قانع کنیم.

بی توجهی به هزینه های تولید در تعیین قیمت شکر در حالی است که هفته گذشته ستاد تنظیم بازار در نامه ای آزادسازی قیمت دو کالای شکر و لاستیک را با اعلام شرایطی ابلاغ کرد. طبق اعلام این نهاد چارچوب قیمت گذاری جدید باید بر مبنای قواعد سازمان حمایت باشد.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری آریا

به "قیمت شکر نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت شکر نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید