لیبی، تاسیس کمیته مشورتی نشست گفتگوهای سیاسی

به گزارش وبلاگ گربه، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی از تشکیل کمیته مشورتی برای نشست گفتگوهای سیاسی این کشور خبر داد.

لیبی، تاسیس کمیته مشورتی نشست گفتگوهای سیاسی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گربه به نقل از پایگاه خبری الوسط - لیبیا خانم استفانی ویلیامز گفت: کمیته مشورتی برای نشست گفتگوهای سیاسی لیبی تشکیل شده است که اعضای آن از همین نشست انتخاب شده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ گربه بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی وبلاگ گربه بخوانید. (کلیک کنید)

کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی اعضای کمیته مشورتی را 18 نفر مطرح نمود و گفت: اعضای این کمیته از مناطق مختلف لیبی انتخاب شده اند و دارای گرایش های سیاسی گسترده ای هستند.

وی شرح داد: مهم ترین ماموریت این کمیته بحث درباره مسائل پیچیده انتخاب قدرت اجرایی واحد است . این کمیته پیشنهادهای قابل اجرایی خود را در این زمینه به نشست گفت وگوهای سیاسی ارائه خواهد داد.

استفانی ویلیامز با تاکید بر اینکه انتخابات سراسری در لیبی 24 دسامبر 2021 برگزار می شود، گفت: برگزاری انتخابات در تاریخ تعیین شده اصل و هدفی است که نمی توان آن را کنار گذاشت.

کننده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی در ماه گذشته میلادی گفته بود که در نظر دارد کمیته مشورتی برخاسته از نشست گفت وگوهای سیاسی را تشکیل دهد که هدف آن، کمک به نزدیک کردن دیدگاه های شرکت کنندگان در گفت وگوهای سیاسی است تا آنان بتوانند سازوکار قدرت اجرایی واحد را تعیین کنند.

شرکت کنندگان در نشست گفت وگوهای سیاسی لیبی درباره برگزاری انتخابات سراسری در 24 دسامبر 2021 توافق کرده اند، اما معتقدند برگزاری این انتخابات نیازمند یک قدرت اجرایی واحد است تا از طریق آن بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شود.

شرکت کنندگان در نشست گفت وگوهای سیاسی لیبی درباره مناصب قدرت اجرایی واحد به شدت به هم اختلاف دارند. با وجود اینکه بارها نشست هایی تحت نظر سازمان ملل از طریق ویدئو کنفرانس برگزار کرده اند اما هنوز نتوانسته اند، در این زمینه به توافقی دست پیدا کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیبی، تاسیس کمیته مشورتی نشست گفتگوهای سیاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، تاسیس کمیته مشورتی نشست گفتگوهای سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید