موافقت کمیسیون برنامه با افزایش 25 درصدی حقوق ها در سال 1400

به گزارش وبلاگ گربه، تهران (پانا) - نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی جزئیات لایحه بودجه در جلسه امروز این کمیسیون از موافقت اعضای کمیسیون با افزایش 25 درصدی حقوق ها در لایحه بودجه 1400 خبر داد.

موافقت کمیسیون برنامه با افزایش 25 درصدی حقوق ها در سال 1400

به گزارش ایسنا، محمد خدابخشی با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (سه شنبه) کمیسیون برنامه برای بررسی لایحه بودجه 1400 با حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس و سازمان برنامه و بودجه گفت: پیش از این کمیسیون تا تبصره 9 بودجه را بررسی کرده بود و در این جلسه هم تا تبصره 13 مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه ای در تبصره 9 این لایحه مقرر شد، صد در صد وجوه اداره شده پرداختی مربوط به وام های دانشجویی از سال 1385 تا 1399 به میزان 150 میلیارد تومان واریزی به خزانه کل کشور، برای کمک به صندوق رفاه دانشجویان به سرمایه صندوق اضافه شود تا وزارت علوم بتواند از این طریق به دانشجویان دانشگاه و موسسات آموزش عالی کشور وام شهریه پرداخت کند. البته مبالغی از این محل توسط وزارت علوم در اختیار دانشگاه آزاد نیز قرار خواهد گرفت تا وام شهریه به دانشجویان پرداخت شود.

خدابخشی ادامه داد: اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با میزان افزایش 25 درصدی حقوق مربوط به کارکنان دستگاه های اجرایی، اعضای هیئت علمی، قضات و بازنشستگان مندرج در لایحه بودجه 1400 موافقت کردند.

به گفته وی، براساس مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه سقف معافیت مالیاتی برای سال 1400 به طور سالانه 48 میلیون تومان و به عبارت دیگر حقوق های دریافتی تا سقف 4 میلیون تومان معاف از مالیات خواهد بود. همچنین میزان معافیت مالیاتی سالانه برای مستغلات اشخاص هم سالانه 36 میلیون تومان تعیین شد و به عبارت دیگر مشاغل آزاد و اصناف با درآمد سالانه تا 36 میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

وی اضافه کرد: همچنین تصمیم گیری درباره پرداخت پاداش سرانجام خدمت هم به مراعا گذاشته شد و مقرر شد در یک کارگروه این موضوع بررسی شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "موافقت کمیسیون برنامه با افزایش 25 درصدی حقوق ها در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت کمیسیون برنامه با افزایش 25 درصدی حقوق ها در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید