هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در 10 استان

به گزارش وبلاگ گربه، سازمان هواشناسی نسبت به وزش باد شدید موقتی در 10 استان هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در 10 استان

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ گربه، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: رشد ابر های همرفتی بویژه دربعدازظهر و اوایل فردا شب (11 شهریورماه) تا چهارشنبه (12 شهریورماه) موجب وقوع رگبار باران و رعد وبرق گاهی توام با تندباد های لحظه ای در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، ارتفاعات شمال شرقی خوزستان، غرب اصفهان، لرستان، ایلام، همدان، کرمانشاه، کردستان و بعضی مناطق آذربایجان غربی می گردد.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی برخورد صاعقه و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها و آبگرفتگی وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد، چرای دام و اتراق در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، کنترل و بازگشایی آب روها، برداشت سریع محصولات بادام، اتخاذ تمهیدات لازم برای محصولات کشاورزی دپو شده در فضای باز توصیه می نماید.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر ها و انجام کار های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار ها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در 10 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به وزش باد شدید در 10 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید