کلاهبرداری با تبلیغ آگهی جعلی وام قرض الحسنه

به گزارش وبلاگ گربه، خبرنگاران/بوشهر رئیس پلیس فتا استان بوشهر در مورد کلاهبرداری با ترفند تبلیغ آگهی های جعلی وام قرض الحسنه کم بهره هشدار داد.

کلاهبرداری با تبلیغ آگهی جعلی وام قرض الحسنه

سرهنگ مهدی قاسمی در این خصوص گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور در ایام کرونا شاهد انتشار تبلیغات مختلف در مورد یاری به افراد واجد شرایط هستیم که بعضی از این تبلیغات، جعلی بوده و با هدف کلاهبرداری تنظیم و منتشر شده است.

وی ادامه داد: بعضی از افراد سودجو با انتشار آگهی های جعلی و با عناوینی همچون واگذاری وام بدون بهره و یا تسهیلات بانکی با سود کم به دنبال سوءاستفاده از هموطنان عزیز هستند.

این مقام مسئول اضافه نمود: در ادامه از قربانیان درخواست می گردد مبالغی را تحت عناوین مختلف جهت حق الزحمه، بیعانه و... واریز که مجرمین پس از دریافت این مبلغ، دیگر جوابگوی تماس های فرد قربانی نیستند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر بیان نمود: با تحقیقات تکمیلی پلیس فتا، تعدادی از این نمونه آگهی ها که با سوءاستفاده از احتیاج مردم و جلب اعتماد آن ها، اقدام به کلاهبرداری می کنند شناسایی و اقدامات قانونی و قضایی در حال پیگیری است.

این مقام انتظامی در توصیه به کاربران تأکید کرد: جهت دریافت هرگونه تسهیلات از راستا قانونی واصلی آن، یعنی مراجعه به بانک و تشکیل پرونده بر اساس شرایط اعلامی بانک ها و مؤسسات اقتصادی معتبر اقدام کنند و از خریدوفروش تسهیلات در فضای مجازی خودداری کنند.

به گزارش روابط عمومی پلیس فتا بوشهر، سرهنگ قاسمی با تأکید بر فعالیت پلیس فتا به صورت شبانه روزی گفت: به علت گستردگی حوزه های مختلف فضای مجازی، همکاری، تعامل و همراهی هموطنان گرامی الزامی است.

این مقام انتظامی در ادامه از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، موضوع را به وسیله وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی به همکاران ما اطلاع دهند تا پلیس فتا بتواند با همکاری مردم عزیز در تحقق هرچه بیشتر امنیت در فضای سایبر پیروز باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلاهبرداری با تبلیغ آگهی جعلی وام قرض الحسنه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهبرداری با تبلیغ آگهی جعلی وام قرض الحسنه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید