برگزاری نمایشگاه هسته ای در محافل دانشگاهی باعث شناسایی نیرو های ارزشی در دانشگاه ها می گردد

به گزارش وبلاگ گربه، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: برگزاری نمایشگاه هسته ای در محافل دانشگاهی ضمن ایجاد ارتباط قوی تر بین صنعت و دانشگاه، باعث شناسایی نیرو های ارزشی و متخصص در دانشگاه ها می گردد.

برگزاری نمایشگاه هسته ای در محافل دانشگاهی باعث شناسایی نیرو های ارزشی در دانشگاه ها می گردد

به گزارش

گروه دانشگاه وبلاگ گربه، چهل و هشتمین نمایشگاه تخصصی دستاورد های صنعت هسته ای کشور که با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در تالار وحدت این دانشگاه در حال برگزاری است.

محمدعلی طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در این آئین با بیان تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی گفت: دانشگاه شهید باهنر کرمان پس از گذشت بیش از چهل سال از عمر بابرکتش مفتخر است و به خود می بالد که میزبان دانشمندان، استادان و فرهیختگانی است که همیشه در کوشش اند با اضافه نمودن دانش و آگاهی های خود و با همراه شدن با آخرین دستاورد های علمی و مهارت های نوین، سکان آموزش و پژوهش را باقوت و قدرت در دست گیرند و دانشجویانی را پرورش دهند که حرفی برای گفتن داشته و منشا آثاری خوب و آینده ای روشن در جامعه باشند.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان توضیح داد: بدون شک تکنولوژی هسته ای، در جهانی امروز که به مرز پایانی انرژی های دست نیافتنی و فسیلی مثل نفت و گاز رسیده است، از زیربنایی ترین فن آوری های هزاره سوم محسوب می گردد.

طاهر گفت: چهل و هشتمین نمایشگاه تخصصی دستاورد های صنعت هسته ای کشور از سوی سازمان انرژی اتمی با همکاری دانشگاه شهید باهنر کرمان، در سه بخش کلی مرور چرخه سوخت هسته ای، نیروگاهی و کاربرد های صنعت هسته ای در صنایع مختلف افتتاح شد.

به گفته وی، برگزاری نمایشگاه های این چنینی در محافل دانشگاهی، ضمن ایجاد ارتباط قوی تر بین صنعت و دانشگاه، باعث شناسایی نیرو های ارزشی و متخصص در دانشگاه ها می گردد.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، امروزه، با اتکا به دانشِ متخصصان و دانشمندان خود به یکی از کشور های دارنده فناوری و دانش هسته ای پیشرفته تبدیل شده است و درواقع دستاورد های هسته ای یکی از بزرگ ترین افتخارات نظام جمهوری اسلامی است که تبیین این دستاورد ها در حوزه های مختلف به صورت خاص ضروری به نظر می رسد.

طاهر گفت: مرور کلی موفقیت های ایران اسلامی در حوزه های مختلف هسته ای مانند رآکتور های هسته ای فراوری نیرو؛ فراوری سوخت هسته ای؛ پرتوفرآوری گاما؛ غنی سازی اورانیوم؛ نیروگاه های اتمی و تحقیقاتی؛ ساخت سانتریفیوژ های جدید و پیشرفته و مبارزه با آفات؛ کاربرد های هسته ای در پزشکی مانند رادیوایزوتوپ ها و رادیو دارو های فراوریشده؛ در بخش کشاورزی و ... بیانگر کوشش نخبگان ایرانی و صبر و استقامت ملت ایران و رهنمود های مقتدرانه رهبر معظم انقلاب بوده و هست و خواهد بود، با اذعان به این امر که انواع تحریم های خارجی که بی رحمانه بر ملت ما تحمیل شده؛ نه تن ها جلوی این پیشرفت ها را نگرفته است بلکه ایران توانا و مقتدر، همچنان سرافراز و سربلند به کوشش های خود ادامه می دهد تا جائی که اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز، تمام و کمال تحقق یابد.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه آگاهی سازی عمومی نسبت به دانش بومی صنعت هسته ای و معرفی آن به عنوان یک تکنولوژی مفید در زندگی مردم و دسترسی سریع و راحت جامعه دانشگاهیان به چکیده آخرین دستاورد های کشور در این صنعت است.

وی اضافه نمود: برطرف ابهام درزمینهٔ فعالیت های هسته ای در کشور، چه به لحاظ ایمنی و زیستی محیطی و چه به لحاظ سیاسی جهت خنثی سازی تبلیغات منفی دشمنان، ایجاد علاقه مندی و جذب کارشناسان، محققین و متخصصین دانشگاهی و نخبه ها، تقویت خودباوری و غرور ملی به وسیله مشاهده عینی و معرفی کاربرد های جنبی این صنعت به ویژه در کشاورزی و پزشکی از دیگر اهداف این نمایشگاه است.

طاهر، نو بودن این صنعت در داخل کشور و عدم آگاهی مناسب نسبت به آن، محدود بودن فضای اطلاع رسانی در رابطه با جزئیات این صنعت در سطح جهان، ارائه دستاورد ها به صورت عینی، بومی بودن این دستاوردها، به ویژه در بخش چرخه سوخت و آب سنگین، محق بودن مردم به جهت حمایت های گسترده و همه جانبه از دستیابی به این دانش ارزشمند به عنوان مهم ترین عامل ایستادگی و موفقیت در برابر فشار های سیاسی خارجی، را از ضرورت های برگزاری نمایشگاه های هسته ای در سطح کشور برشمرد.

لازم به ذکر است، چهل و هشتمین نمایشگاه تخصصی دستاورد های صنعت هسته ای کشور تا اول آبان ماه امسال در دانشگاه شهید باهنر کرمان برای بازدید عموم برپاست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برگزاری نمایشگاه هسته ای در محافل دانشگاهی باعث شناسایی نیرو های ارزشی در دانشگاه ها می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نمایشگاه هسته ای در محافل دانشگاهی باعث شناسایی نیرو های ارزشی در دانشگاه ها می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید