بی نظمی پروازهای فرودگاه جیرفت موجب سلب اعتماد مسافران شد

به گزارش وبلاگ گربه، به گفته مسئولان بی نظمی و کنسلی های مداوم خط پروازی جیرفت به تهران این روزها سبب بی اعتماد شدن مسافران جنوب کرمان شده و مردم این منطقه بناچار فرودگاه کرمان و یا بندرعباس را بر جیرفت ترجیح می دهند.

بی نظمی پروازهای فرودگاه جیرفت موجب سلب اعتماد مسافران شد

ایرنا: فرودگاه جیرفت پنجم شهریورماه سال 1393 در حالی با حضور وزیر کشور و استاندار وقت افتتاح شد که پیش از این افتتاح، مردمان هفت شهرستان جنوبی استان کرمان با جمعیت یک میلیون نفر مجبور بودند برای مسافرت با هواپیما مسافت 350 تا 700 کلیومتری از آخرین منطقه جنوب کرمان را تا مرکز استان طی نمایند لذا راه اندازی پرواز به یکی از مطالبات مهم و آرزوی مردم این منطقه تبدیل شده بود که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید این مهم محقق شد.

فرودگاه جیرفت از نخستین پرواز آزمایشی در نوزدهم تیر سال 1393 تاکنون به طور مداوم میزبان شرکت هواپیمایی ماهان بود که این شرکت در شروع فعالیت خود سه پرواز را در هفته بطور مداوم به تهران انجام می داد و کم کم این تعداد پرواز به 2 و یک پرواز و هم اکنون به کنسلی کامل پروازها ختم شده است که این مساله سبب بی اعتمادی مسافران جنوب کرمانی شده و به اجبار بیشتر مسافران این منطقه به وسیله پرواز فرودگاه کرمان به مقصد خود سفر مینمایند و در این جهت مجبور به تحمل مسافت زیاد از شهرستان های جنوبی به مرکز استان هستند که این مساله سبب ایجاد نارضایتی بیشتر مردم این منطقه شده است.

طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی توسط نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از طرح سوال به وزیر راه و شهرسازی اطلاع داد و گفت: یکی از دلایل مهم این طرح سوال کنسلی پرواز و نارضایتی جمعیت یک میلیون نفری جنوب کرمان بوده است.

یحیی کمالی پور اضافه نمود: وزیر راه و شهرسازی در هفته جاری برای پاسخگویی به طرح سوال نماینده جیرفت و عنبرآباد در زمینه کنسلی پروازهای جیرفت به کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی می آید تا پاسخگویی مطالبات مردم باشد.

وی از کنسلی پروازهای فرودگاه جیرفت انتقاد کرد و گفت: این کنسلی های مداوم سبب شد تا رایزنی با یک شرکت هواپیمایی کلید زده شود و هم اکنون در حال پیگیری هستیم.

کمالی پور اظهار امیدواری کرد، بزودی شاهد حضور یک شرکت هواپیمایی جدید برای پروازهای جیرفت به تهران باشیم.

نبود هواپیما سبب نامنظمی پروازها شده است

نماینده شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه جیرفت گفت: نبود هواپیما سبب نامنظمی پروازها شده است و این شرکت تمام کوشش خود را برای برقراری منظم پروازها انجام می دهد.

حمید گیلانی به تحریم های ظالمانه کشور آمریکا اشاره نمود و اضافه نمود: تحریم ها سبب شده تا بعضی قطعات هواپیما تامین نشود لذا با توجه به نقص فنی بعضی هواپیماها شاهد کمبود هواپیما و در نتیجه نامنظمی پروازها هستیم.

برنامه زمستانی شرکت هواپیمایی ماهان

مدیر فرودگاه جیرفت همچنین از برنامه زمستانی شرکت هواپیمایی ماهان اطلاع داد و گفت: این برنامه از پنجم آبان ماه امسال در فرودگاه جیرفت اجرا می شود.

حامد رئیسی اضافه نمود: در این برنامه سه پرواز در روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه برنامه ریزی شده است لذا امیدواریم این پروازها منظم انجام شوند.

وی ادامه داد: پرواز روز یکشنبه به طور مستقیم تهران - جیرفت و جیرفت - تهران بوده و روزهای سه شنبه و پنجشنبه شامل تهران - جیرفت - ایرانشهر بوده است.

نامنظمی پروازهای فرودگاه جیرفت سبب تغییر فرودگاه شد

فرماندار منوجان گفت: نامنظمی پروازهای فرودگاه جیرفت سبب شده تا مسافران منوجان به وسیله فرودگاه بندرعباس به تهران سفر نمایند.

محمد محمودی خواهان منظم شدن پروازهای فرودگاه جیرفت شد و اضافه نمود: کنسلی مداوم پروازها سبب نارضایتی مردم این منطقه است.

وی گفت: فرودگاه ها از با ارزش ترین زیر ساخت های جوامع پیشرفته محسوب می شوند و به دلیل برخورداری از پتانسیل های مختلف در رشد مالی منطقه و یاری به ایجاد توسعه پایدار نقش مهمی دارند.

محمودی ادامه داد: ارزش و اهمیت فرودگاه ها در دنیای امروز به حدی است که بعضی کارشناسان فرودگاه ها را لوکوموتیو مالی هر کشور و منطقه توصیف و وجود فرودگاه های پررونق و کارآمد را عامل رشد مالی و توسعه پایدار می دانند.

حمل و نقل هوایی نقش مهمی در جذب گردشگر دارد

شهروند و فعال گردشگری جیرفتی گفت: طراحی مطلوب یک فرودگاه می تواند در جذب مسافر نقش بسزایی داشته باشد چرا که طراحی مطلوب سبب آرامش روانی مسافر می شود و محیط را برای مسافر قابل تحمل می نماید.

اکبر شفیعی به جاذبه های گردشگری منطقه جنوب کرمان اشاره نمود و اضافه نمود: این ظرفیت گردشگری با پروازهای منظم می تواند زمینه حضور توریسم و تورهای گردشگری زیادی را به منطقه جنوب کرمان فراهم کند و در نتیجه شاهد رونق مالی منطقه باشیم.

وی توضیح داد: سیستم حمل و نقل هوایی یکی از عمده ترین عناصر تشکیل دهنده صنعت گردشگری می باشد که بخشی از هزینه های گردشگران را به خود اختصاص می دهد و گردشگری با جا به جایی و حرکت از مبداء و محل زندگی دائمی افراد به نقاط دور دست تحقق پیدا می نماید.

پروازهای نامنظم فرودگاه جیرفت نوعی بی عدالتی است

شهروند کهنوجی از وضعیت پروازهای فرودگاه جیرفت انتقاد کرد و گفت: در ابتدای فعالیت این فرودگاه سه پرواز در هفته وجود داشت که هم اکنون این پروازها به یک پرواز در هفته کاهش پیدا نموده است.

محمود وزیری اضافه نمود: در حال حاضر 2 هفته پروازهای جیرفت به طور کامل کنسل شده و این نوعی بی عدالتی بوده است.

وی ادامه داد: جنوب کرمان با تعداد زیادی از ادارات کل و سفرهای وزرات خانه ای نیازمند مداوم و منظم شدن پروازها است لذا مسئولان در این زمینه برنامه ریزی مدونی داشته باشند تا شاهد تکرار این مشکل نباشیم.

شرکت ماهان عملکرد خوبی در ارایه پروازهای منظم نداشته است

محمود مجازی شهروند جیرفتی گفت: نامنظم بودن و کنسلی پروازها نشان از عملکرد ضعیف شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه جیرفت است لذا امیدواریم شرکت هواپیمایی دیگری جایگزین این شرکت شود.

امیدواریم با برنامه ریزی مدون شرکت های هواپیمایی شاهد پروازهای منظم فرودگاه جیرفت باشیم.

منبع: توریسم آنلاین

به "بی نظمی پروازهای فرودگاه جیرفت موجب سلب اعتماد مسافران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی نظمی پروازهای فرودگاه جیرفت موجب سلب اعتماد مسافران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید