توییتر، 6 هزار حساب کاربری عربستان سعودی را تعلیق کرد

به گزارش وبلاگ گربه، شرکت توییتر گفت که هزاران حساب کاربری متعلق به عربستان سعودی را به دلیل وابستگی به این کشور و مقامات سعودی تعلیق نموده است.

توییتر، 6 هزار حساب کاربری عربستان سعودی را تعلیق کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گربه، شرکت توییتر آدینه (29 آذر) گفت که شمار زیادی از حساب های متعلق به سعودی ها را توییتر تعلیق نموده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از این شرکت گزارش داد که شش هزار حساب توییتری را به دلیل اینکه این حساب ها بخشی از فرآیند اطلاعاتی جهت حمایت دولت و مقامات سعودی بود، تعلیق نموده است.

در بیانیه توییتر آمده است: این حساب ها، پیغام ها و مطالبی را که در حمایت از مقامات سعودی بود، به وسیله مبالغه در بازنشر، لایک و پاسخ دادن به این پیغام ها تبلیغ می کردند.

توییتر گفته است: در آنالیز هایمان به منبع 88 هزار حساب کاربری رسیدیم که متعلق به شرکت سماءات است و همه این حساب ها در توییتر بسته شده است. شرکت سماءات متعلیق به بدر العساکر، رئیس دفتر ویژه محمد بن سلمان، ولی عهد سعودی و احمد الجبرین است که هر دو متهم به جاسوسی از توییتر هستند.

توییتر گفت که حساب های سعودی کوشش نموده اند بر فرایند مباحثات جاری در غرب بر سر تحریم ها علیه ایران و ظهور مقامات سعودی در رسانه های غربی تأثیر بگذارند.

شرکت توییتر پیش از این نیز، چهار هزار حساب کاربری متعلق به امارات عربی متحده و مصر را به دلیل حمله رسانه ای به سایر کشورها حذف یا تعلیق نموده بود.

عربستان سعودی طی سال های گذشته مرکزی تحت عنوان اعتدال را تأسیس کرد و مدعی است که این مرکز در راستای مبارزه با تروریسم فعالیت می نماید، با این حال، استخدام خیل زیادی کارمند در این مرکز، حدس ها را در باره اینکه این مرکز بیشتر در راستای تبلیغ سعودی ها در فضای مجازی به ویژه توییتر است، بیشتر نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "توییتر، 6 هزار حساب کاربری عربستان سعودی را تعلیق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر، 6 هزار حساب کاربری عربستان سعودی را تعلیق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید